Portal Pszczelarski

Hodowla pszczół w Opolu - uchwała w sprawie zmian przepisów 2017

pszczelarstwo opolskie hodowla pszczół ule w Opolu

9 maja 2017 r. (wtorek) członkowie Młodych Konserwatystów z Opola złożyło do Urzędu Miasta Opola uchwałę wraz z blisko 500 podpisami opolan pod obywatelską uchwałą w sprawie zmian przepisów, która umożliwiałaby hodowanie pszczół na terenie Opola.

Być może Opole znajdzie się w gronie miast, w których można hodować pszczoły. Przykładowo we Wrocławiu trwała długa batalia o możliwość zakładania miejskich pasiek, która zakończyła się w sposób oczekiwany przez entuzjastów pszczelarstwa. Poza Wrocławiem w Polsce można jeszcze hodować pszczoły m.in. w Poznaniu i w Warszawie. W zachodniej Europie jest to już wręcz standard.

W dobie wymierania pszczół, zdaniem wielu osób to przykre, że w Polsce wciąż nie ma ustawy, która zezwalałaby na prowadzenie pasieki w mieście. Być może uda się nam jej doczekać. Tymczasem takie inicjatywy jak ta warto nagłaśniać i tym samym w ten sposób próbować wywrzeć presję na włodarzach dużych miast.

Opracowano na podstawie:

Strefaagro.nto.pl, Pszczoły już w ratuszu. Czy w Opolu będą stały ule na ulicach?, http://www.strefaagro.nto.pl/artykul/pszczoly-juz-w-ratuszu-czy-w-opolu-beda-staly-ule-na-ulicach, Data publikacji: 2017.05.10, Data odczytu: 2017.05.15

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 4664

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-05-20 07:30:07

Potrzeba ustawy, która jasno określi, że pszczoły można hodować wszędzie.

blondynekkrk 2017-05-25 16:18:42

Taka ustawa pozwoliła by na ratowanie pszczół i szybkie zwiększenie ich populacji. Wydaje mi się, że jest wiele osób mieszkających w miastach, którzy chcieliby mieć własną pasiekę.



  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka kobieca Keep smiling z miodem

Różowe stringi z miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)