Portal Pszczelarski

Warsztaty pszczelarskie w ŚOB w Mikołowie 2017 - Poddawanie matki pszczelej do rodziny

wydarzenie pszczelarskie warsztaty pszczelarskie szkolenie pszczelarskie kurs pszczelarski maj 2017 2017 Mikołów Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2017

27 maja 2017 r. (sobota) w godzinach 10:00-13:00 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej (ul. 15 grudnia 1) w Mikołowie odbędą się warsztaty pszczelarskie, których tematem przewodnim będzie poddawanie nowych matek do rodzin pszczelich.

Warsztaty przeznaczone są dla osób planujących założenie własnej pasieki lub stawiającym pierwsze kroki w pszczelarstwie.

W trakcie warsztatów przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia, omówione zostaną rodzaje matek pszczelich oferowane przez hodowców, wyjaśnione zostaną różnice w postępowaniu z matkami czerwiącymi, jednodniówkami oraz matkami inseminowanymi bez sprawdzonego czerwienia. Praca odbędzie się na czterech rodzinach. Po wcześniejszej pełnej kontroli i likwidacji mateczników ratunkowych, zostanie wykonane poddanie do uli nowych matek w klateczkach.

Organizator zapewnia kapelusze ochronne. W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 70 zł/osobę lub 60 zł/osobę w przypadku uczestnictwa w poprzednich warsztatach nt. tworzenia odkładów. Płatność można dokonać na miejscu lub przelewem po wcześniejszym kontakcie mailowym: pszczolki.bzz@gmail.com

Aby wziąć udział w niniejszych warsztatach pszczelarskich należy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się TUTAJ.

Miejsce wydarzenia:

Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej w Mikołowie
15 grudnia 1, Mikołów

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2271

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Wartość odżywcza na etykiecie z miodem

Gomunickie Święto Miodu 2016

VII Miodowe Lato Kłodzka

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.