Portal Pszczelarski

Warsztaty pszczelarskie w ŚOB w Mikołowie 2017 - Poddawanie matki pszczelej do rodziny

wydarzenie pszczelarskie warsztaty pszczelarskie szkolenie pszczelarskie kurs pszczelarski maj 2017 2017 Mikołów Warsztaty pszczelarskie w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie 2017

27 maja 2017 r. (sobota) w godzinach 10:00-13:00 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej (ul. 15 grudnia 1) w Mikołowie odbędą się warsztaty pszczelarskie, których tematem przewodnim będzie poddawanie nowych matek do rodzin pszczelich.

Warsztaty przeznaczone są dla osób planujących założenie własnej pasieki lub stawiającym pierwsze kroki w pszczelarstwie.

W trakcie warsztatów przedstawione zostaną podstawowe zagadnienia, omówione zostaną rodzaje matek pszczelich oferowane przez hodowców, wyjaśnione zostaną różnice w postępowaniu z matkami czerwiącymi, jednodniówkami oraz matkami inseminowanymi bez sprawdzonego czerwienia. Praca odbędzie się na czterech rodzinach. Po wcześniejszej pełnej kontroli i likwidacji mateczników ratunkowych, zostanie wykonane poddanie do uli nowych matek w klateczkach.

Organizator zapewnia kapelusze ochronne. W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 70 zł/osobę lub 60 zł/osobę w przypadku uczestnictwa w poprzednich warsztatach nt. tworzenia odkładów. Płatność można dokonać na miejscu lub przelewem po wcześniejszym kontakcie mailowym: pszczolki.bzz@gmail.com

Aby wziąć udział w niniejszych warsztatach pszczelarskich należy wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się TUTAJ.

Miejsce wydarzenia:

Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej w Mikołowie
15 grudnia 1, Mikołów

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2501

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół car: Jugo

Co może być przyczyną nieodbudowywania plastrów na węzie i co z tym zrobić?

Higiena w pasiece

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie