Portal Pszczelarski

Badania nad pszczołą zadrzechnią fioletową - IV edycja

Źródło informacji: facebook.com/NaturaICzlowiek/posts/1196840967087847

wydarzenie pszczelarskie badanie pszczelarskie maj 2017 2017 zadrzechnia fioletowa xylocopa violacea L. występowanie zadrzechni fioletowej Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Wrocławskie Stowarzyszenie Natura i Człowiek od czterech lat prowadzi badania nad obecnością zadrzechni fioletowej (fioletowej pszczoły uważanej od ponad wieku za wymarłą) w Polsce. Z każdym rokiem pojawiają się nowe doniesienia o jej obecności w różnych zakątkach naszego kraju. Stowarzyszenie NiC chce sprawdzić, czy jej populacja zwiększa się.

W tym celu organizuje cykliczne akcje rozdawania nasion przywabiajacych tą pszczołę. Nasiona te można wysiać praktycznie wszędzie - zarówno w doniczce, jak i w ogródku. Najważniejsze by mieć możliwość obserwacji obecności zadrzechni fioletowej. Osoby, które ją zauważą proszone są o zrobienie zdjęcia i przysłanie go do organizatora wydarzenia: naturaiczlowiek@gmail.com

Nasiona roślin przyjaznych zadrzechni fioletowej będą rozdawane w różnych punktach Polski. Poniżej pełny harmonogram!

10.05.2017 r. (środa) - Olsztyn, przed Biblioteką Uniwersytecką (ul. Oczapowskiego 12B), godz. 16:30-18:30

12.05.2017 r. (piątek) - Poznań, przy Starym Browarze (ul. Półwiejska), godz. 14:00-16:00

13.05.2017 r. (sobota) - Lublin, Hol Główny Agro II UP Lublin (ul. Akademicka 15), godz. 13:00-15:00

14.05.2017 r. (niedziela)

- Gdańsk, przed wejściem do Galerii Bałtyckiej od strony SKM, godz. 14:00-16:00

- Wrocław, Trzmiela Rabata (Park Grabiszyński, obok siłowni), godz. 15:00-17:00

Zobacz również:

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2608

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-05-08 21:31:25

Kiedyś posiałem nasiona kłosowca fenkułowego, ale niestety w Krakowie zadrzechni nie było :(

michal1972

2017-05-14 08:43:37

Świetna inicjatywa. Z roku na rok coraz głośniej o niej i o tym, że pojawia się zadrzechnia nie tylko właśnie na terenie województwa dolnośląskiego.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.