Portal Pszczelarski

Paweł Jułga o swojej miłości do pszczół 2017

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Paweł Jułga pszczelarz z Teodorowa Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku

Paweł Jułga to kolejny pszczelarz kontynuujący rodzinne tradycje pszczelarskie w województwie kujawsko-pomorskim. W wywiadzie udzielonym portalowi AgroFakt opowiedział jak wyglądały jego pierwszego kroki z pszczołami i jak aktualnie wygląda jego przygoda z pszczelarstwem.

Pszczelarz z Teodorowa (gmina Wielkie) pszczelarzy od przeszło 5 lat. To wówczas kupił sobie pierwsze ule. Dlaczego? Twierdzi, że to był wewnętrzny impuls choć nie bez znaczenia była również argumentacja zięcia i gwarancja wsparcia merytorycznego ze strony brata, który poszedł w ślad dziadka i również ma własną pasiekę.

Pszczelarstwo może być sposobem na życie, hobby i odskocznią od obowiązków dnia codziennego. W przypadku Pawła Jułgi zdecydowanie jest to trzecia opcja. Relaksuje się podpatrując zachowanie pszczół. Wspomina, że w swojej krótkiej karierze miał możliwość obserwowania pszczół strażniczek w akcji, kiedy to nie wpuszczone zostały obce pszczoły do ula.

O pszczołach może mówić długo, ale wie o tym, że w pszczelarstwie słuchanie ma jeszcze większą wartość. Na co dzień służą mu radą pszczelarze z Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemii Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku. M.in. dzięki ich radom tegoroczny sezon pszczelarski rozpoczął z kompletem rodzin. Wie, że o pszczoły trzeba dbać. Dokłada wszelkich starań aby odpowiednio przygotowywać je do zimy, a w trakcie sezonu pszczelarskiego by osiągały odpowiedni poziom swojego rozwoju.

Satysfakcję z prowadzenia własnej pasieki potęguje możliwość podbierania miodu kilka razy w roku. W przypadku pana Pawła mowa jest o 4 razach w sezonie. A to wszystko po to, by móc w zimowy wieczór wypić filiżankę herbaty słodzonej miodem z własnej pasieki.

Opracowano na podstawie:

AgroFakt.pl, Pszczelarstwo jest dla niego odskocznią od codzienności, https://www.agrofakt.pl/pszczelarstwo-dla-niego-odskocznia-codziennosci/, Data publikacji: 2017.04.10, Data odczytu: 2017.05.15

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1622

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.