Portal Pszczelarski

Paweł Jułga o swojej miłości do pszczół 2017

pszczelarstwo kujawsko-pomorskie Paweł Jułga pszczelarz z Teodorowa Regionalny Związek Pszczelarzy Ziemi Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku

Paweł Jułga to kolejny pszczelarz kontynuujący rodzinne tradycje pszczelarskie w województwie kujawsko-pomorskim. W wywiadzie udzielonym portalowi AgroFakt opowiedział jak wyglądały jego pierwszego kroki z pszczołami i jak aktualnie wygląda jego przygoda z pszczelarstwem.

Pszczelarz z Teodorowa (gmina Wielkie) pszczelarzy od przeszło 5 lat. To wówczas kupił sobie pierwsze ule. Dlaczego? Twierdzi, że to był wewnętrzny impuls choć nie bez znaczenia była również argumentacja zięcia i gwarancja wsparcia merytorycznego ze strony brata, który poszedł w ślad dziadka i również ma własną pasiekę.

Pszczelarstwo może być sposobem na życie, hobby i odskocznią od obowiązków dnia codziennego. W przypadku Pawła Jułgi zdecydowanie jest to trzecia opcja. Relaksuje się podpatrując zachowanie pszczół. Wspomina, że w swojej krótkiej karierze miał możliwość obserwowania pszczół strażniczek w akcji, kiedy to nie wpuszczone zostały obce pszczoły do ula.

O pszczołach może mówić długo, ale wie o tym, że w pszczelarstwie słuchanie ma jeszcze większą wartość. Na co dzień służą mu radą pszczelarze z Regionalnego Związku Pszczelarzy Ziemii Kujawsko-Dobrzyńskiej we Włocławku. M.in. dzięki ich radom tegoroczny sezon pszczelarski rozpoczął z kompletem rodzin. Wie, że o pszczoły trzeba dbać. Dokłada wszelkich starań aby odpowiednio przygotowywać je do zimy, a w trakcie sezonu pszczelarskiego by osiągały odpowiedni poziom swojego rozwoju.

Satysfakcję z prowadzenia własnej pasieki potęguje możliwość podbierania miodu kilka razy w roku. W przypadku pana Pawła mowa jest o 4 razach w sezonie. A to wszystko po to, by móc w zimowy wieczór wypić filiżankę herbaty słodzonej miodem z własnej pasieki.

Opracowano na podstawie:

AgroFakt.pl, Pszczelarstwo jest dla niego odskocznią od codzienności, https://www.agrofakt.pl/pszczelarstwo-dla-niego-odskocznia-codziennosci/, Data publikacji: 2017.04.10, Data odczytu: 2017.05.15

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1306

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.