Portal Pszczelarski

Krzysztof Zych w gronie najlepszych pszczelarzy w Polsce 2017

pszczelarstwo małopolskie pszczelarz z Grojca Krzysztof Zych Pszczelarz Roku Pszczelarz Roku 2017

Jak informuje serwis Gazeta Krakowska, Krzysztof Zych, pszczelarz z Grojca, z przeszło 44-letnim doświadczeniem w pszczelarzeniu i jednocześnie właściciel 50-pniowej Pasieki Malwa, znalazł się wśród 20 najlepszych pszczelarzy w Polsce. Był również jedynym reprezentantem Małopolski w gronie pszczelarzy amatorów w finale.

To ogromny sukces zważywszy, że w plebiscycie może wziąć udział przeszło 50 tys. pszczelarzy, zarówno zawodowych, jak i amatorskich. Kapituła konkursu wybiera najlepszy miód pod względem jego jakości. Żeby móc określić jakość miodu, każdy uczestnik zobowiązany jest dostarczyć próbkę miodu do badań fizyko-chemicznych.

Jakość miodu to nie jedyne kryterium, którym kieruję się jury. Komisja ocenia pasieki oraz zaangażowanie ich właścicieli w promocję pszczelarstwa i ochronę środowiska. W tej kwestii Krzysztof Zych jest wyjątkowy. Przy swojej pasiece posiada skansen pszczelarski (Al. Ogrodowa 43, Grojec), w którym znaleźć można m.in. zabytkowe i figuralne ule i miodarki. Odwiedzają go liczne wycieczki, nie tylko szkolne.

Obecność pszczelarza z Grojca w gronie finalistów plebiscytu Pszczelarz Roku to ogromne wyróżnienie i dowód, że ciężka i solidna praca zawsze popłaca.

Opracowano na podstawie:

Strefa Agro Gazety Krakowskiej, Pszczelarz z Grojca znów znów znalazł się wśród najlepszych w Polsce, http://www.strefaagro.gazetakrakowska.pl/galeria/pszczelarz-z-grojca-znow-znow-znalazl-sie-wsrod-najlepszych-w-polsce, Data publikacji: 2017.04.18, Data odczytu: 2017.04.19

Pasieka Dredziarza, skansen pszczelarski - Pasieka Malwa, https://pasiekadredziarza.wordpress.com/2014/10/08/skansen-pszczelarski-pasieka-malwa/, Data publikacji: 2014.10.08, Data odczytu: 2017.04.19

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3305

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2017-05-09 16:17:22

jest wspanialym pszczelarzem dlatego że mieszka w dobrym środowisku to znaczy w rejonie sadowniczym a sadownicy dbają o pszczółki bo między nimi dla nich pracują oczywiście dla nas tez

mati 2017-05-09 18:11:38

potwierdzam chociasz widzialem wczoraj na facebooku ze som sadownicy co robiom opryski o 12  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Marchewkowe naleśniki z miodem

Klasyczna truskawka z miodem

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II