Portal Pszczelarski

Krzysztof Zych w gronie najlepszych pszczelarzy w Polsce 2017

pszczelarstwo małopolskie pszczelarz z Grojca Krzysztof Zych Pszczelarz Roku Pszczelarz Roku 2017

Jak informuje serwis Gazeta Krakowska, Krzysztof Zych, pszczelarz z Grojca, z przeszło 44-letnim doświadczeniem w pszczelarzeniu i jednocześnie właściciel 50-pniowej Pasieki Malwa, znalazł się wśród 20 najlepszych pszczelarzy w Polsce. Był również jedynym reprezentantem Małopolski w gronie pszczelarzy amatorów w finale.

To ogromny sukces zważywszy, że w plebiscycie może wziąć udział przeszło 50 tys. pszczelarzy, zarówno zawodowych, jak i amatorskich. Kapituła konkursu wybiera najlepszy miód pod względem jego jakości. Żeby móc określić jakość miodu, każdy uczestnik zobowiązany jest dostarczyć próbkę miodu do badań fizyko-chemicznych.

Jakość miodu to nie jedyne kryterium, którym kieruję się jury. Komisja ocenia pasieki oraz zaangażowanie ich właścicieli w promocję pszczelarstwa i ochronę środowiska. W tej kwestii Krzysztof Zych jest wyjątkowy. Przy swojej pasiece posiada skansen pszczelarski (Al. Ogrodowa 43, Grojec), w którym znaleźć można m.in. zabytkowe i figuralne ule i miodarki. Odwiedzają go liczne wycieczki, nie tylko szkolne.

Obecność pszczelarza z Grojca w gronie finalistów plebiscytu Pszczelarz Roku to ogromne wyróżnienie i dowód, że ciężka i solidna praca zawsze popłaca.

Opracowano na podstawie:

Strefa Agro Gazety Krakowskiej, Pszczelarz z Grojca znów znów znalazł się wśród najlepszych w Polsce, http://www.strefaagro.gazetakrakowska.pl/galeria/pszczelarz-z-grojca-znow-znow-znalazl-sie-wsrod-najlepszych-w-polsce, Data publikacji: 2017.04.18, Data odczytu: 2017.04.19

Pasieka Dredziarza, skansen pszczelarski - Pasieka Malwa, https://pasiekadredziarza.wordpress.com/2014/10/08/skansen-pszczelarski-pasieka-malwa/, Data publikacji: 2014.10.08, Data odczytu: 2017.04.19

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2690

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan

2017-05-09 16:17:22

jest wspanialym pszczelarzem dlatego że mieszka w dobrym środowisku to znaczy w rejonie sadowniczym a sadownicy dbają o pszczółki bo między nimi dla nich pracują oczywiście dla nas tez

mati

2017-05-09 18:11:38

potwierdzam chociasz widzialem wczoraj na facebooku ze som sadownicy co robiom opryski o 12

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.