Portal Pszczelarski

Krzysztof Zych w gronie najlepszych pszczelarzy w Polsce 2017

pszczelarstwo małopolskie pszczelarz z Grojca Krzysztof Zych Pszczelarz Roku Pszczelarz Roku 2017

Jak informuje serwis Gazeta Krakowska, Krzysztof Zych, pszczelarz z Grojca, z przeszło 44-letnim doświadczeniem w pszczelarzeniu i jednocześnie właściciel 50-pniowej Pasieki Malwa, znalazł się wśród 20 najlepszych pszczelarzy w Polsce. Był również jedynym reprezentantem Małopolski w gronie pszczelarzy amatorów w finale.

To ogromny sukces zważywszy, że w plebiscycie może wziąć udział przeszło 50 tys. pszczelarzy, zarówno zawodowych, jak i amatorskich. Kapituła konkursu wybiera najlepszy miód pod względem jego jakości. Żeby móc określić jakość miodu, każdy uczestnik zobowiązany jest dostarczyć próbkę miodu do badań fizyko-chemicznych.

Jakość miodu to nie jedyne kryterium, którym kieruję się jury. Komisja ocenia pasieki oraz zaangażowanie ich właścicieli w promocję pszczelarstwa i ochronę środowiska. W tej kwestii Krzysztof Zych jest wyjątkowy. Przy swojej pasiece posiada skansen pszczelarski (Al. Ogrodowa 43, Grojec), w którym znaleźć można m.in. zabytkowe i figuralne ule i miodarki. Odwiedzają go liczne wycieczki, nie tylko szkolne.

Obecność pszczelarza z Grojca w gronie finalistów plebiscytu Pszczelarz Roku to ogromne wyróżnienie i dowód, że ciężka i solidna praca zawsze popłaca.

Opracowano na podstawie:

Strefa Agro Gazety Krakowskiej, Pszczelarz z Grojca znów znów znalazł się wśród najlepszych w Polsce, http://www.strefaagro.gazetakrakowska.pl/galeria/pszczelarz-z-grojca-znow-znow-znalazl-sie-wsrod-najlepszych-w-polsce, Data publikacji: 2017.04.18, Data odczytu: 2017.04.19

Pasieka Dredziarza, skansen pszczelarski - Pasieka Malwa, https://pasiekadredziarza.wordpress.com/2014/10/08/skansen-pszczelarski-pasieka-malwa/, Data publikacji: 2014.10.08, Data odczytu: 2017.04.19

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3168

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2017-05-09 16:17:22

jest wspanialym pszczelarzem dlatego że mieszka w dobrym środowisku to znaczy w rejonie sadowniczym a sadownicy dbają o pszczółki bo między nimi dla nich pracują oczywiście dla nas tez

mati 2017-05-09 18:11:38

potwierdzam chociasz widzialem wczoraj na facebooku ze som sadownicy co robiom opryski o 12  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.