Portal Pszczelarski

Krzysztof Zych w gronie najlepszych pszczelarzy w Polsce 2017

pszczelarstwo małopolskie pszczelarz z Grojca Krzysztof Zych Pszczelarz Roku Pszczelarz Roku 2017

Jak informuje serwis Gazeta Krakowska, Krzysztof Zych, pszczelarz z Grojca, z przeszło 44-letnim doświadczeniem w pszczelarzeniu i jednocześnie właściciel 50-pniowej Pasieki Malwa, znalazł się wśród 20 najlepszych pszczelarzy w Polsce. Był również jedynym reprezentantem Małopolski w gronie pszczelarzy amatorów w finale.

To ogromny sukces zważywszy, że w plebiscycie może wziąć udział przeszło 50 tys. pszczelarzy, zarówno zawodowych, jak i amatorskich. Kapituła konkursu wybiera najlepszy miód pod względem jego jakości. Żeby móc określić jakość miodu, każdy uczestnik zobowiązany jest dostarczyć próbkę miodu do badań fizyko-chemicznych.

Jakość miodu to nie jedyne kryterium, którym kieruję się jury. Komisja ocenia pasieki oraz zaangażowanie ich właścicieli w promocję pszczelarstwa i ochronę środowiska. W tej kwestii Krzysztof Zych jest wyjątkowy. Przy swojej pasiece posiada skansen pszczelarski (Al. Ogrodowa 43, Grojec), w którym znaleźć można m.in. zabytkowe i figuralne ule i miodarki. Odwiedzają go liczne wycieczki, nie tylko szkolne.

Obecność pszczelarza z Grojca w gronie finalistów plebiscytu Pszczelarz Roku to ogromne wyróżnienie i dowód, że ciężka i solidna praca zawsze popłaca.

Opracowano na podstawie:

Strefa Agro Gazety Krakowskiej, Pszczelarz z Grojca znów znów znalazł się wśród najlepszych w Polsce, http://www.strefaagro.gazetakrakowska.pl/galeria/pszczelarz-z-grojca-znow-znow-znalazl-sie-wsrod-najlepszych-w-polsce, Data publikacji: 2017.04.18, Data odczytu: 2017.04.19

Pasieka Dredziarza, skansen pszczelarski - Pasieka Malwa, https://pasiekadredziarza.wordpress.com/2014/10/08/skansen-pszczelarski-pasieka-malwa/, Data publikacji: 2014.10.08, Data odczytu: 2017.04.19

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2950

Komentarze z forum pszczelarskiego

tulipan 2017-05-09 16:17:22

jest wspanialym pszczelarzem dlatego że mieszka w dobrym środowisku to znaczy w rejonie sadowniczym a sadownicy dbają o pszczółki bo między nimi dla nich pracują oczywiście dla nas tez

mati 2017-05-09 18:11:38

potwierdzam chociasz widzialem wczoraj na facebooku ze som sadownicy co robiom opryski o 12  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Marlenka - ciasto z miodem

Letnia sałatka z szynką, melonem i miodem

Żeberka w sosie czosnkowo-miodowym