Portal Pszczelarski

Hotel dla dzikich zapylaczy w zamojskim ZOO 2017

pszczelarstwo lubelskie hotel dla pszczół murarka ogrodowa złotooki trzmiel

Jak donosi Dziennik Wschodni, w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu nastało wiele zmian, dobrych zmian. 

Jedną z nich jest m.in. postawienie hotelu dla dzikich zapylaczy. Składa się z cegieł dziurawek, trzciny oraz ponawiercanych pni. O tym, że jest on przyjazny owadom nie trzeba było długo się przekonywać. Mieszkają już w nim murarki ogrodowe, a jak podkreśla Łukasz Sułowski, wicedyrektor zamojskiego ZOO, być może dołączą do nich trzmiele, biedronki i złotooki.

Budowa hoteli dla dzikich zapylaczy to inicjatywa, która zyskuje szybko na popularności. Domki dla owadów można spotkać przy szkołach, biurowcach, a nawet w prywatnych ogrodach. Zamieszkują je niegroźne dla ludzi i bardzo pożyteczne owady. Wspomniana wcześniej murarka ogrodowa to pszczoła, która choć nie produkuje miodu, to jest świetnym zapylaczem. W tej kwestii jest dużo wydajniejsza nawet niż pszczoła miodna! Do tego nie jest niebezpieczna, co przemawia za stawianiem dla niej hoteli w miejscach szczególnie często odwiedzanych przez rodziny z dziećmi, w tym m.in. właśnie w ZOO. 

Opracowano na podstawie:

Dziennik Wschodni, ZOO w Zamościu: Są nowi mieszkańcy m.in. kameleon lamparci. Jest hotel dla pszczół, http://www.dziennikwschodni.pl/magazyn/zoo-w-zamosciu-sa-nowi-mieszkancy-min-kameleon-lamparci-jest-hotel-dla-pszczol,n,1000197690.html, Data publikacji: 2017.04.17, Data odczytu: 2017.04.18

Zobacz również:

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3660

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem