Portal Pszczelarski

Hotel dla dzikich zapylaczy w zamojskim ZOO 2017

pszczelarstwo lubelskie hotel dla pszczół murarka ogrodowa złotooki trzmiel

Jak donosi Dziennik Wschodni, w Ogrodzie Zoologicznym w Zamościu nastało wiele zmian, dobrych zmian. 

Jedną z nich jest m.in. postawienie hotelu dla dzikich zapylaczy. Składa się z cegieł dziurawek, trzciny oraz ponawiercanych pni. O tym, że jest on przyjazny owadom nie trzeba było długo się przekonywać. Mieszkają już w nim murarki ogrodowe, a jak podkreśla Łukasz Sułowski, wicedyrektor zamojskiego ZOO, być może dołączą do nich trzmiele, biedronki i złotooki.

Budowa hoteli dla dzikich zapylaczy to inicjatywa, która zyskuje szybko na popularności. Domki dla owadów można spotkać przy szkołach, biurowcach, a nawet w prywatnych ogrodach. Zamieszkują je niegroźne dla ludzi i bardzo pożyteczne owady. Wspomniana wcześniej murarka ogrodowa to pszczoła, która choć nie produkuje miodu, to jest świetnym zapylaczem. W tej kwestii jest dużo wydajniejsza nawet niż pszczoła miodna! Do tego nie jest niebezpieczna, co przemawia za stawianiem dla niej hoteli w miejscach szczególnie często odwiedzanych przez rodziny z dziećmi, w tym m.in. właśnie w ZOO. 

Opracowano na podstawie:

Dziennik Wschodni, ZOO w Zamościu: Są nowi mieszkańcy m.in. kameleon lamparci. Jest hotel dla pszczół, http://www.dziennikwschodni.pl/magazyn/zoo-w-zamosciu-sa-nowi-mieszkancy-min-kameleon-lamparci-jest-hotel-dla-pszczol,n,1000197690.html, Data publikacji: 2017.04.17, Data odczytu: 2017.04.18

Zobacz również:

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3172

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.