Portal Pszczelarski

Polska na czele pszczelej Europy 2017

pszczelarstwo w Polsce Greenpeace Krzysztof Cibor pszczelarstwo miejskie pasieka w mieście

Krzysztof Cibor z Greenpeace w wywiadzie dla Tok FM przypomniał o pozytywnym zjawisku, które ma miejsce od dłuższego czasu w Polsce. Mowa o sympatii Polaków i Polek do pszczół.

Obywatele Polski nie tylko szanują pracę pszczół, ale również dbają o ich życie i rozwój. Stawiają hotele dla dzikich zapylaczy oraz tworzą miejskie pasieki. Z roku na rok przybywa rodzin pszczelich oraz młodych pszczelarzy. Trend mamy wspaniały, a może być jeszcze lepiej.

W tym celu Fundacja Greenpeace przygotowała apel do Krzysztofa Jurgiela, Ministra Rolnictwa, aby Polska opowiedziała się za zakazem stosowania pestycydów, w szczególności neonikotynoidów. Głos przeciwko być może przyczyni się do tego, że Polska stanie na czele tzw. pszczelej Europy, wyznaczając kierunki działań pro pszczelich i edukując innych włodarzy, jakie zagrożenia czyhają na pszczoły i jak można je pokonywać.

Jest co zmieniać. Chociażby kwestia upodabniania się polskiego rolnictwa do innych rozwiniętych krajów, a precyzyjniej wzrost liczby upraw monokulturowych. Te, jak zaznacza rozmówca Tok FM, kwitną kilka tygodni w roku, podczas gdy pszczoły potrzebują dostępu do roślin miododajnych i pyłkodajnych przez cały rok. Taka "pustynia" wymusza pomoc ze strony pszczelarza.

Jest to pewnie kolejna kwestia nad którą trzeba będzie się pochylić. Pierw jednak, przy społecznych wsparciu, należy przezwyciężyć kwestię stosowania pestycydów.

Opracowano na podstawie:

Tok FM, Jak się mają polskie pszczoły? "Polacy i Polki są ludźmi im przyjaznymi", http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103454,21640148,jak-sie-maja-polskie-pszczoly-polacy-i-polki-sa-ludzmi-im.html, Data publikacji: 2017.04.14, Data odczytu: 2017.04.18

Zobacz również:

Apel do Ministra Rolnictwa ws. zakazu stosowania pestycydów 2017

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1329

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.