Portal Pszczelarski

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie - podsumowanie sezonu 2016

pszczelarstwo mazowieckie pszczelarstwo miejskie pasieka na dachu biurowca pasieka bankowa sezon 2016

W serwisie internetowym Polityka.pl pojawił sie krótki komiks na temat pasieki zlokalizowanej na dachu budynku biurowca będącego siedzibą Deutsche Bank Polska.

Pasieka bankowa składająca się z dwóch pszczelich pni została uruchomiona w kwietniu 2016 roku na dachu 11-piętrowego biurowca Fokus w centrum Warszawy. Choć jest to jedna z najwyżej położonych pasiek w Warszawie to pszczoły nie mają problemu z dostępem do pożytku. Co więcej, w pierwszym sezonie istnienia pasieki z dwóch uli udało się pozyskać ponad 200 kg miodu.

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie stanowi indywidualny wkład banku we wsparcie ekosystemu. Warto nadmienić, że w Polsce żyje ok. 470 gatunków pszczół, z których blisko połowa jest zagrożonych.

Deutsche Bank uważa, że "pszczoły dobrze czują się w przestrzeni miejskiej. Wyższa temperatura ułatwia im pracę, nie zagrażają im pestycydy, a dzięki zdolności do filtrowania miejskich zanieczyszczeń ich miód jest wysokiej jakości."

Opracowano na podstawie:

Polityka, Wizyta pszczół, http://www.polityka.pl/galerie/1701760,1,wiejskie-pszczoly-jada-do-miejskich-komiks.read, Data odczytu: 2017.04.18

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1598

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Wigilijne łazanki na bogato

Bigos staropolski na winie z miodem

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.