Portal Pszczelarski

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie - podsumowanie sezonu 2016

pszczelarstwo mazowieckie pszczelarstwo miejskie pasieka na dachu biurowca pasieka bankowa sezon 2016

W serwisie internetowym Polityka.pl pojawił sie krótki komiks na temat pasieki zlokalizowanej na dachu budynku biurowca będącego siedzibą Deutsche Bank Polska.

Pasieka bankowa składająca się z dwóch pszczelich pni została uruchomiona w kwietniu 2016 roku na dachu 11-piętrowego biurowca Fokus w centrum Warszawy. Choć jest to jedna z najwyżej położonych pasiek w Warszawie to pszczoły nie mają problemu z dostępem do pożytku. Co więcej, w pierwszym sezonie istnienia pasieki z dwóch uli udało się pozyskać ponad 200 kg miodu.

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie stanowi indywidualny wkład banku we wsparcie ekosystemu. Warto nadmienić, że w Polsce żyje ok. 470 gatunków pszczół, z których blisko połowa jest zagrożonych.

Deutsche Bank uważa, że "pszczoły dobrze czują się w przestrzeni miejskiej. Wyższa temperatura ułatwia im pracę, nie zagrażają im pestycydy, a dzięki zdolności do filtrowania miejskich zanieczyszczeń ich miód jest wysokiej jakości."

Opracowano na podstawie:

Polityka, Wizyta pszczół, http://www.polityka.pl/galerie/1701760,1,wiejskie-pszczoly-jada-do-miejskich-komiks.read, Data odczytu: 2017.04.18

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1434

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.