Portal Pszczelarski

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie - podsumowanie sezonu 2016

pszczelarstwo mazowieckie pszczelarstwo miejskie pasieka na dachu biurowca pasieka bankowa sezon 2016

W serwisie internetowym Polityka.pl pojawił sie krótki komiks na temat pasieki zlokalizowanej na dachu budynku biurowca będącego siedzibą Deutsche Bank Polska.

Pasieka bankowa składająca się z dwóch pszczelich pni została uruchomiona w kwietniu 2016 roku na dachu 11-piętrowego biurowca Fokus w centrum Warszawy. Choć jest to jedna z najwyżej położonych pasiek w Warszawie to pszczoły nie mają problemu z dostępem do pożytku. Co więcej, w pierwszym sezonie istnienia pasieki z dwóch uli udało się pozyskać ponad 200 kg miodu.

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie stanowi indywidualny wkład banku we wsparcie ekosystemu. Warto nadmienić, że w Polsce żyje ok. 470 gatunków pszczół, z których blisko połowa jest zagrożonych.

Deutsche Bank uważa, że "pszczoły dobrze czują się w przestrzeni miejskiej. Wyższa temperatura ułatwia im pracę, nie zagrażają im pestycydy, a dzięki zdolności do filtrowania miejskich zanieczyszczeń ich miód jest wysokiej jakości."

Opracowano na podstawie:

Polityka, Wizyta pszczół, http://www.polityka.pl/galerie/1701760,1,wiejskie-pszczoly-jada-do-miejskich-komiks.read, Data odczytu: 2017.04.18

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1679

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Wydajność miodowa rodzin pszczelich w różnych warunkach pożytkowych w latach 2013-2014

Linia pszczół car: N

Czynniki stresogenne pszczół miodnych

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Omlet z ananasem, czekoladą i miodem

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Jabłko w cieście z karmelizowanym słonecznikiem

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.