Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie - podsumowanie sezonu 2016

pszczelarstwo mazowieckie pszczelarstwo miejskie pasieka na dachu biurowca pasieka bankowa sezon 2016

W serwisie internetowym Polityka.pl pojawił sie krótki komiks na temat pasieki zlokalizowanej na dachu budynku biurowca będącego siedzibą Deutsche Bank Polska.

Pasieka bankowa składająca się z dwóch pszczelich pni została uruchomiona w kwietniu 2016 roku na dachu 11-piętrowego biurowca Fokus w centrum Warszawy. Choć jest to jedna z najwyżej położonych pasiek w Warszawie to pszczoły nie mają problemu z dostępem do pożytku. Co więcej, w pierwszym sezonie istnienia pasieki z dwóch uli udało się pozyskać ponad 200 kg miodu.

Pasieka na dachu Deutsche Bank Polska w Warszawie stanowi indywidualny wkład banku we wsparcie ekosystemu. Warto nadmienić, że w Polsce żyje ok. 470 gatunków pszczół, z których blisko połowa jest zagrożonych.

Deutsche Bank uważa, że "pszczoły dobrze czują się w przestrzeni miejskiej. Wyższa temperatura ułatwia im pracę, nie zagrażają im pestycydy, a dzięki zdolności do filtrowania miejskich zanieczyszczeń ich miód jest wysokiej jakości."

Opracowano na podstawie:

Polityka, Wizyta pszczół, http://www.polityka.pl/galerie/1701760,1,wiejskie-pszczoly-jada-do-miejskich-komiks.read, Data odczytu: 2017.04.18

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1874

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Skrzydełka z miodem i chili

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Szaszłyki z marynatą miodową

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele