Portal Pszczelarski

Kradzież uli z parku w Ebreichsdorf 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Austrii kradzież uli Horst Preisl

Kradzież uli to nie tylko zjawisko występujące w Polsce. Okazuje się, że w Austrii też kradną pszczoły, i to na wielką skalę!

Jak donosi portal Puls Biznesu, w austriackim Ebreichsdorf znajdowało się ponad 20 pni pszczelich. Należały one do Horsta Preisla, doświadczonego pszczelarza, który fakt kradzieży zgłosił pod koniec marca. Wtedy po raz ostatni widział swoje ule.

Policja póki co jest bezradna, a pszczelarz wylicza straty. Doliczył się ich ok. 15 tys. euro, uwzględniając wartość pszczół i miodu - lata pracy i korzyści dla środowiska są bezcenne. 

Czy to powód by myśleć o fotopułapkach lub nowoczesnych urządzeniach namierzających skradzione ule?

Opracowano na podstawie:

Puls Biznesu, Austria: kradzież miliona pszczół z uli, https://www.pb.pl/austria-kradziez-miliona-pszczol-z-uli-859183, Data publikacji: 2017.04.12, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 2258

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-04-15 07:45:51

Niestety temat kradzieży uli dotyczy całego świata. U nas jest o tym głośno nie dlatego, że jesteśmy Polakami i podobno mamy to w naturze, ale dlatego, że polskie serwisy pszczelarskie skupiają się na polskich sprawach, a nie tym co dzieje się za granicą.

eryk16 2017-04-18 18:40:55

Jak widać wszędzie kradną. Pytanie czy tam tną ręce za kradzież, czy nie. Jak nie, to powinni.



  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Właściwości i zastosowanie miodu

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.