Portal Pszczelarski

Kradzież uli z parku w Ebreichsdorf 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Austrii kradzież uli Horst Preisl

Kradzież uli to nie tylko zjawisko występujące w Polsce. Okazuje się, że w Austrii też kradną pszczoły, i to na wielką skalę!

Jak donosi portal Puls Biznesu, w austriackim Ebreichsdorf znajdowało się ponad 20 pni pszczelich. Należały one do Horsta Preisla, doświadczonego pszczelarza, który fakt kradzieży zgłosił pod koniec marca. Wtedy po raz ostatni widział swoje ule.

Policja póki co jest bezradna, a pszczelarz wylicza straty. Doliczył się ich ok. 15 tys. euro, uwzględniając wartość pszczół i miodu - lata pracy i korzyści dla środowiska są bezcenne. 

Czy to powód by myśleć o fotopułapkach lub nowoczesnych urządzeniach namierzających skradzione ule?

Opracowano na podstawie:

Puls Biznesu, Austria: kradzież miliona pszczół z uli, https://www.pb.pl/austria-kradziez-miliona-pszczol-z-uli-859183, Data publikacji: 2017.04.12, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1728

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972

2017-04-15 07:45:51

Niestety temat kradzieży uli dotyczy całego świata. U nas jest o tym głośno nie dlatego, że jesteśmy Polakami i podobno mamy to w naturze, ale dlatego, że polskie serwisy pszczelarskie skupiają się na polskich sprawach, a nie tym co dzieje się za granicą.

eryk16

2017-04-18 18:40:55

Jak widać wszędzie kradną. Pytanie czy tam tną ręce za kradzież, czy nie. Jak nie, to powinni.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.