Portal Pszczelarski

Kradzież uli z parku w Ebreichsdorf 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Austrii kradzież uli Horst Preisl

Kradzież uli to nie tylko zjawisko występujące w Polsce. Okazuje się, że w Austrii też kradną pszczoły, i to na wielką skalę!

Jak donosi portal Puls Biznesu, w austriackim Ebreichsdorf znajdowało się ponad 20 pni pszczelich. Należały one do Horsta Preisla, doświadczonego pszczelarza, który fakt kradzieży zgłosił pod koniec marca. Wtedy po raz ostatni widział swoje ule.

Policja póki co jest bezradna, a pszczelarz wylicza straty. Doliczył się ich ok. 15 tys. euro, uwzględniając wartość pszczół i miodu - lata pracy i korzyści dla środowiska są bezcenne. 

Czy to powód by myśleć o fotopułapkach lub nowoczesnych urządzeniach namierzających skradzione ule?

Opracowano na podstawie:

Puls Biznesu, Austria: kradzież miliona pszczół z uli, https://www.pb.pl/austria-kradziez-miliona-pszczol-z-uli-859183, Data publikacji: 2017.04.12, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1997

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-04-15 07:45:51

Niestety temat kradzieży uli dotyczy całego świata. U nas jest o tym głośno nie dlatego, że jesteśmy Polakami i podobno mamy to w naturze, ale dlatego, że polskie serwisy pszczelarskie skupiają się na polskich sprawach, a nie tym co dzieje się za granicą.

eryk16 2017-04-18 18:40:55

Jak widać wszędzie kradną. Pytanie czy tam tną ręce za kradzież, czy nie. Jak nie, to powinni.  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Marchewka z jabłkiem i miodem

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie