Portal Pszczelarski

Kradzież uli z parku w Ebreichsdorf 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Austrii kradzież uli Horst Preisl

Kradzież uli to nie tylko zjawisko występujące w Polsce. Okazuje się, że w Austrii też kradną pszczoły, i to na wielką skalę!

Jak donosi portal Puls Biznesu, w austriackim Ebreichsdorf znajdowało się ponad 20 pni pszczelich. Należały one do Horsta Preisla, doświadczonego pszczelarza, który fakt kradzieży zgłosił pod koniec marca. Wtedy po raz ostatni widział swoje ule.

Policja póki co jest bezradna, a pszczelarz wylicza straty. Doliczył się ich ok. 15 tys. euro, uwzględniając wartość pszczół i miodu - lata pracy i korzyści dla środowiska są bezcenne. 

Czy to powód by myśleć o fotopułapkach lub nowoczesnych urządzeniach namierzających skradzione ule?

Opracowano na podstawie:

Puls Biznesu, Austria: kradzież miliona pszczół z uli, https://www.pb.pl/austria-kradziez-miliona-pszczol-z-uli-859183, Data publikacji: 2017.04.12, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2289

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-04-15 07:45:51

Niestety temat kradzieży uli dotyczy całego świata. U nas jest o tym głośno nie dlatego, że jesteśmy Polakami i podobno mamy to w naturze, ale dlatego, że polskie serwisy pszczelarskie skupiają się na polskich sprawach, a nie tym co dzieje się za granicą.

eryk16 2017-04-18 18:40:55

Jak widać wszędzie kradną. Pytanie czy tam tną ręce za kradzież, czy nie. Jak nie, to powinni.  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Edukacja pszczelarska najmłodszych

Linia pszczół MJ

Refraktometr – urządzenie do badania zawartości wody w miodzie

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Sprzedaż bezpośrednia miodu - opodatkowanie

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll