Portal Pszczelarski

Pszczelarz u przedszkolaków z Jastrzębiej Góry 2017

pszczelarstwo pomorskie Józef Roszman pasieka ekologiczna pszczelarz w przedszkolu

Józef Roszman, pszczelarz prowadzący pasiekę ekologiczną w województwie pomorskim, odwiedził kilka dni temu przedszkolaki z SP w Jastrzębiej Górze. Przybliżył im zwyczaje pszczół oraz opowiedział skąd się bierze miód. Wspomniał również jak bardzo ważna jest praca pszczelarza.

Dzieci z SP w Jastrzębiej Górze, często po raz pierwszy raz w życiu, na własne oczy mogły zobaczyć produkty pszczele oraz akcesoria pszczelarskie, tj. podkurzacz, kapelusz czy ramkę pszczelą. Co więcej, mogły degustować różne rodzaje miodów oraz pyłku kwiatowego, jak również brać udział w wytwarzaniu świeczek z wosku pszczelego.

Podczas wizyty pszczelarza padało wiele pytań, na które pan Józef Roszman odpowiadał z przyjemnością i w sposób bardzo przystępny dla dzieci. Z pewnością przedszkolaki nie mogą się już doczekać ponownej wizyty tego wspaniałego pszczelarza.

Opracowano na podstawie:

Puck NaszeMiasto.pl, Pszczelarz odwiedził przedszkolaki z SP Jastrzębia Góra | ZDJĘCIA, http://puck.naszemiasto.pl/artykul/pszczelarz-odwiedzil-przedszkolaki-z-sp-jastrzebia-gora,4081462,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2017.04.11, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1538

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-04-15 07:41:21

Piękny gest. Pan Józef poświęca swój prywatny czas na naukę dzieci o pszczołach. Dobrze, że o takich osobach piszecie. To godne pochwały.  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Komonica zwyczajna, komonica pospolita, komonica rożkowa – roślina miododajna

Oznaki zatrucia pszczół Cz. 2.

Jak wykonać pakiet pszczeli?

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Rola murarki ogrodowej w uprawach sadowniczych

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Zostań bohaterem pszczół