Portal Pszczelarski

Pszczelarz u przedszkolaków z Jastrzębiej Góry 2017

pszczelarstwo pomorskie Józef Roszman pasieka ekologiczna pszczelarz w przedszkolu

Józef Roszman, pszczelarz prowadzący pasiekę ekologiczną w województwie pomorskim, odwiedził kilka dni temu przedszkolaki z SP w Jastrzębiej Górze. Przybliżył im zwyczaje pszczół oraz opowiedział skąd się bierze miód. Wspomniał również jak bardzo ważna jest praca pszczelarza.

Dzieci z SP w Jastrzębiej Górze, często po raz pierwszy raz w życiu, na własne oczy mogły zobaczyć produkty pszczele oraz akcesoria pszczelarskie, tj. podkurzacz, kapelusz czy ramkę pszczelą. Co więcej, mogły degustować różne rodzaje miodów oraz pyłku kwiatowego, jak również brać udział w wytwarzaniu świeczek z wosku pszczelego.

Podczas wizyty pszczelarza padało wiele pytań, na które pan Józef Roszman odpowiadał z przyjemnością i w sposób bardzo przystępny dla dzieci. Z pewnością przedszkolaki nie mogą się już doczekać ponownej wizyty tego wspaniałego pszczelarza.

Opracowano na podstawie:

Puck NaszeMiasto.pl, Pszczelarz odwiedził przedszkolaki z SP Jastrzębia Góra | ZDJĘCIA, http://puck.naszemiasto.pl/artykul/pszczelarz-odwiedzil-przedszkolaki-z-sp-jastrzebia-gora,4081462,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2017.04.11, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1743

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-04-15 07:41:21

Piękny gest. Pan Józef poświęca swój prywatny czas na naukę dzieci o pszczołach. Dobrze, że o takich osobach piszecie. To godne pochwały.  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Właściwości miodu akacjowego

Historia pszczelarstwa kołem się toczy?

Jak rozróżnić czerw?

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski