Portal Pszczelarski

Pszczelarz u przedszkolaków z Jastrzębiej Góry 2017

pszczelarstwo pomorskie Józef Roszman pasieka ekologiczna pszczelarz w przedszkolu

Józef Roszman, pszczelarz prowadzący pasiekę ekologiczną w województwie pomorskim, odwiedził kilka dni temu przedszkolaki z SP w Jastrzębiej Górze. Przybliżył im zwyczaje pszczół oraz opowiedział skąd się bierze miód. Wspomniał również jak bardzo ważna jest praca pszczelarza.

Dzieci z SP w Jastrzębiej Górze, często po raz pierwszy raz w życiu, na własne oczy mogły zobaczyć produkty pszczele oraz akcesoria pszczelarskie, tj. podkurzacz, kapelusz czy ramkę pszczelą. Co więcej, mogły degustować różne rodzaje miodów oraz pyłku kwiatowego, jak również brać udział w wytwarzaniu świeczek z wosku pszczelego.

Podczas wizyty pszczelarza padało wiele pytań, na które pan Józef Roszman odpowiadał z przyjemnością i w sposób bardzo przystępny dla dzieci. Z pewnością przedszkolaki nie mogą się już doczekać ponownej wizyty tego wspaniałego pszczelarza.

Opracowano na podstawie:

Puck NaszeMiasto.pl, Pszczelarz odwiedził przedszkolaki z SP Jastrzębia Góra | ZDJĘCIA, http://puck.naszemiasto.pl/artykul/pszczelarz-odwiedzil-przedszkolaki-z-sp-jastrzebia-gora,4081462,artgal,t,id,tm.html, Data publikacji: 2017.04.11, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1679

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-04-15 07:41:21

Piękny gest. Pan Józef poświęca swój prywatny czas na naukę dzieci o pszczołach. Dobrze, że o takich osobach piszecie. To godne pochwały.  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie