Portal Pszczelarski

Lód Miód - łódzka lodziarnia z miodowym akcentem

pszczelarstwo łódzkie Lód Miód lody z miodem miód miód z województwa łódzkiego

Na łódzkiej mapie kulinarnej pojawiło się nowe miejsce, a precyzyjniej miejsca, które warto odwiedzieć. Dlaczego? Ponieważ używają do swoich wyrobów naturalnych produktów, w tym miodu. Mowa o Pracowni Lodów Rzemieślniczych "Lód Miód", której pomysłodawcami są państwo Ewa i Karim Soliman.

Ich pomysł na biznes opiera się na patriotyźmie lokalnym. Składniki do produkcji lodów kupowane są wyłącznie od łódzkich dostawców. Podkreślają, że miód w ich lodach pochodzi i będzie pochodzić wyłącznie z pasiek z województwa łódzkiego.

Choć ceny ich lodów nie należą do najniższych (jedna 80-gramowa porcja ma kosztować 4 zł) to z pewnością nie zabraknie amatorów niestandardowych smaków, w tym smaku firmowego - "lód miód", na który składa się sorbet cytrynowy słodzony miodem. Poza 8-ma smakami lodów (z czego 4 będą na stałe w ofercie, a 4 będą zmieniać się co jakiś czas), wyróżnikiem mają być kolorowe wafelki - czarne i czerwone.

Jak informuje łódzki portal Gazety Wyborczej, marka w momencie publikacji artykułu swoje lokale ma zlokalizowane:

a) w Łodzi:

- ul. Retkińska 80

- ul. Aleksandrowska 38

- ul. Tatrzańska 109

- ul. Zgierska 69

- ul. Tuszyńska 35

- ul. Przędzalniana 124a

b) w Pabianicach:

- ul. Łaska 38

- ul. Grobelna 7

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl, "Lód Miód". Nowa łódzka marka lodów rzemieślniczych, http://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,21635461,lod-miod-nowa-lodzka-marka-lodow-rzemieslniczych.html, Data publikacji: 2017.04.13, Data odczytu: 2017.04.13

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2506

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2017-04-15 07:51:27

Miód to samo zdrowie, nie dziwię się, że coraz więcej osób go wykorzystuje.  Współpracują z portalem:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis