Portal Pszczelarski

Działkowiec z Zielonej Góry ma 10 domków dla murarek ogrodowych 2017

pszczelarstwo lubuskie murarka ogrodowa Osmia Rufa L. Stanisław Grygorcewicz

Stanisław Grygorcewicz to działkowiec z Zielonej Góry, który udowadnia czytelnikom Stery Agro Lubuskie, że murarka ogrodowa jest bardzo pożyteczną pszczołą. 

Od 2012 roku na swojej działce w Rodzinnych Ogrodach Działkowych im. Karola Świerczewskiego przy ul. Foluszowej posiada przy altance, na półce od strony południowej, 10 zasiedlonych pszczelich domków. Na jednej ze ścian wisi również certyfikat nadany 25 marca 2017 r. przez Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego Związkowiec: "Certyfikat działań ekologicznych - Osmia Rufa (murarka ogrodowa) - popularyzacja owadów zapylających", będący dowodem, że pszczoły murarki są ważne nie tylko dla Pana Stanisława.

Na pytanie jakie korzyści widzi u murarki ogrodowej, zielonogórski działkowiec odpowiada: "Są bardzo pożyteczne, zapylają, nie żądlą, nie mają królowej jak inne pszczoły". Wskazuje ich jeden "minus" - długość życia, która wynosi ok. 0,5 roku.

Trend posiadania domków dla dzikich zapylaczy nasila się. I dobrze, wszak korzystają na tym wszyscy.

Opracowano na podstawie:

Strefa Agro Gazety Lubuskiej, Dzikie pszczoły pana Stanisława, http://www.strefaagro.gazetalubuska.pl/galeria/dzikie-pszczoly-pana-stanislawa, Data publikacji: 2017.04.09, Data odczytu: 2017.04.11

Zobacz również:

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia Rufa L.)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2403

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.