Portal Pszczelarski

Margo Hayes, łojant z zamiłowaniem do pszczół 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w USA Margo Hayes

Łojant to slangowe określenie osoby wspinającej się po górach, ścianach i innych pionowych płaszczyznach. Jedną z osób, które w ostatnim czasie przykuły uwagę świata wspinaczkowego jest młoda (19-letnia) Margo Hayes ze Stanów Zjednoczonych. Została pierwszą kobietą z 9a+ na koncie, która pokonała jedną z najpopularniejszych dróg w tym stopniu na świecie - słynną La Ramblę.

Jak podkreśla w wywiadzie dla portalu Wspinanie.pl, "jasno wyznaczone cele, determinacja, konsekwencja i nieprzeciętne umiejętności" to klucz by osiągnąć sukces, we wszystkim. La Rambla to trudna droga. Godziny rozgrzewki i morderczych treningów pod okiem czujnego trenera, a także bliskość gór i zawarte przyjaźnie pozwoliły na realizację tak skomplikowanego wyzwania.

A że apetyt rośnie w miarę jedzenia, Margo Hayes przygotowuje się już do zawodów Pucharu Świata we Wspinaczce, nie zapominając również o swojej pasji, która (jak sama dodaje) może niebawem przerodzić się w obsesję - pszczelarstwu.

Jeszcze tej wiosny planuje wraz ze swoją mamą zbudować ul i go zasiedlić. Martwi się o stan środowiska naturalnego i choć symbolicznie, to chce w jakiś sposób pomóc.

Margo Hayes lubi też rysować i fotografować. Jest więc duża szansa, że niebawem będziemy mogli zobaczyć czy udało się zrealizować jej kolejny, tym razem pszczelarski cel.

Opracowano na podstawie:

Wspinanie.pl, Liczy się wytrwałość i koncentracja – mówi w rozmowie z nami Margo Hayes, http://wspinanie.pl/2017/03/margo-hayes/, Data publikacji: 2017.03.28, Data odczytu: 2017.04.05

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1494

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.