Portal Pszczelarski

Setne urodziny Józefa Adamczuka - pszczelarza z gminy Miączyn 2017

pszczelarstwo lubelskie Koniuchy-Kolonia Józef Adamczuk pszczelarz z Koniuchy-Kolonia

W marcu 2017 r. dwoje mieszkańców gminy Miączy (województwo lubelskie) świętowało swoje setne urodziny: pani Józefa Pec oraz pan Józef Adamczuk.

Pan Józef urodził się 20 marca 1917 r. w Majdanie Tuczępskim. Jak informuje Kronika Tygodnia, pan Józef był jednym z dziesięciorga rodzeństwa. Wychował trójkę dzieci i doczekał się siedmiorga wnuków i sześciorga prawnuków.

Przez całe swoje życie prowadził gospodarstwo rolne w Koniuchach-Kolonii, oddając się również swoim pasją: hodowli koni i pszczelarstwu. Temu drugiemu do dzisiaj poświęca swój czas.

Życzenia i kwiaty przekazali osobiście solenizantom Stanisław Kapica, sekretarz gminy Miączyn, Ewa Mielniczuk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Janusz Nawój, kierownik placówki KRUS w Zamościu.

Opracowano na podstawie:

Kronika Tygodnia, Gm. Miączyn: Niech żyją jeszcze dłuuugie lata. Setne urodziny Józefy Pec i Józefa Adamczuka, http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/2923,gm-miaczyn-niech-zyja-jeszcze-dluuugie-lata-setne-, Data publikacji: 2017.03.23, Data odczytu: 2017.04.05

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1508

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-04-09 18:25:25

100 lat Panie Józefie!  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

O co chodzi w BeePower!?

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi