Portal Pszczelarski

Setne urodziny Józefa Adamczuka - pszczelarza z gminy Miączyn 2017

pszczelarstwo lubelskie Koniuchy-Kolonia Józef Adamczuk pszczelarz z Koniuchy-Kolonia

W marcu 2017 r. dwoje mieszkańców gminy Miączy (województwo lubelskie) świętowało swoje setne urodziny: pani Józefa Pec oraz pan Józef Adamczuk.

Pan Józef urodził się 20 marca 1917 r. w Majdanie Tuczępskim. Jak informuje Kronika Tygodnia, pan Józef był jednym z dziesięciorga rodzeństwa. Wychował trójkę dzieci i doczekał się siedmiorga wnuków i sześciorga prawnuków.

Przez całe swoje życie prowadził gospodarstwo rolne w Koniuchach-Kolonii, oddając się również swoim pasją: hodowli koni i pszczelarstwu. Temu drugiemu do dzisiaj poświęca swój czas.

Życzenia i kwiaty przekazali osobiście solenizantom Stanisław Kapica, sekretarz gminy Miączyn, Ewa Mielniczuk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Janusz Nawój, kierownik placówki KRUS w Zamościu.

Opracowano na podstawie:

Kronika Tygodnia, Gm. Miączyn: Niech żyją jeszcze dłuuugie lata. Setne urodziny Józefy Pec i Józefa Adamczuka, http://www.kronikatygodnia.pl/wiadomosci/2923,gm-miaczyn-niech-zyja-jeszcze-dluuugie-lata-setne-, Data publikacji: 2017.03.23, Data odczytu: 2017.04.05

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1640

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-04-09 18:25:25

100 lat Panie Józefie!  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bigos staropolski na winie z miodem

Bananowe chipsy z miodem

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Biały miód leśny z Mount Oku

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo