Portal Pszczelarski

Bułgarski miód ekologiczny niebawem zaleje rynek 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Bułgarii miód BIO miód ekologiczny M Food miód z Bułgarii

Grupa M Food działająca na międzynarodowym rynku obrotu miodem obejmie pakiet większościowy bułgarskiej spółki JGV Bulgaria Ltd. W ten sposób M Food ma zwiększyć dostawy miodu ekologicznego z Bułgarii i stać się bardziej konkurencyjnym na rynku miodów BIO (produktów wysokomarżowych, coraz częściej nabywanych do produkcji np. wsadów owocowych do jogurtów czy dietetycznych słodyczy).

Profil działalności JGV Bulgaria Ltd. w ramach grupy M Food będzie skupiać się na organizacji sieci pszczelarzy i miejsc kolektorskich oraz kontrolą jakościową pozyskiwanego miodu ekologicznego. Spółka ma wybudować nowoczesny zakład z przeznaczeniem do przetwórstwa miodu BIO oraz doprowadzić do powstania w pierwszym roku projektu ponad 1,2 tysiąca uli. Docelowo ma być 12,5 tysiąca uli produkujących miód ekologiczny, co stanowić ma ok. 20-25% miodu BIO którym M Food będzie rocznie obracać.

Grupa M Food już jakiś czas temu zauważyła pewną prawidłowość, iż popyt na miód ekologiczny rośnie dużo szybciej niż jego podaż. Dlaczego podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu? Ponieważ prowadzenie pasieki ekologicznej nie jest wcale takie proste. Poza tym, że pasieki muszą mieć odpowiednią lokalizację (dot. m.in. odległości od dróg i obiektów przemysłowych) i pszczelarze nie mogą dokarmiać pszczół cukrem, to przede wszystkim nie wolno w pasiekach stosować środków chemicznych. To często czynnik, który dla niektórych producentów miodu jest nie do pokonania.

Opracowano na podstawie:

PortaSpozywczy.pl, M FOOD planuje przejęcie bułgarskiej spółki, http://www.portalspozywczy.pl/slodycze-przekaski/wiadomosci/m-food-planuje-przejecie-bulgarskiej-spolki,142893.html, Data publikacji: 2017.04.05, Data odczytu: 2017.04.05

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4631

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-04-09 18:36:31

Wydaje mi się, że dla polskich, małych pszczelarzy to nie jest zbyt dobra wiadomość...

oro54

2017-04-09 23:09:08

Miody z Bułgarii i Węgier sprowadzane były już od wielu lat, to żadna nowość. Ekologiczność tego miodu, podejrzewam, jest taka sama, jak oryginalność nowozelandzkiego miodu Manuka, gdzie wmawia się klientowi, że region gdzie występuje krzew herbaciany, o wielkości jednego polskiego województwa pokrywa zapotrzebowanie w zasadzie całego świata.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.