Portal Pszczelarski

1620 lat temu zmarł św. Ambroży - patron pszczelarzy

pszczelarstwo na świecie św. Ambroży Amrosius Aurelius patron pszczelarzy

1620 lat temu, 4 kwietnia 397 r. w Mediolanie zmarła wybitna osoba - Ambroży z Mediolanu, a właściwie Amrosius Aurelius. 

Legenda głosi, że gdy był małym chłopcem, przyleciały do niego pszczoły i wchodziły mu do ust, nie robiąc mu krzywdy. Jego ojciec widząc to uznał, że malec będzie kimś wyjątkowym. Nie mylił się.

Był arcybiskupem Mediolanu, prawnikiem, pisarzem, oratorem, doktorem Kościoła (stawianym na równi ze św. Hieronimem, św. Augustynem i św. Grzegorzem), doradcą cesarzy Gracjana i Teodozjusza Wielkiego, reformatorem liturgii i śpiewu kościelego.

Pszczelarzom znany jest jako św. Ambroży, ich patron.

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl, 4 kwietnia w historii. Zmarł święty, który miał usta pełne pszczół, http://wyborcza.pl/alehistoria/7,121681,21583554,4-kwietnia-w-historii-zmarl-swiety-ktory-mial-usta-pelne-pszczol.html, Data publikacji: 2017.04.03, Data odczytu: 2017.04.04

Wikipedia, Ambroży z Mediolanu, https://pl.wikipedia.org/wiki/Ambro%C5%BCy_z_Mediolanu, Data odczytu: 2017.04.04

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2216

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.