Portal Pszczelarski

Pszczelarze ze Śmigla po raz kolejny wygrali sprawę w sądzie dot. zatrucia pszczół 2017

pszczelarstwo wielkopolskie zatrucie pszczół zatrucie pszczół w gminie Śmigiel Koło Pszczelarzy w Śmiglu Śmigiel

Jak informuje portal Głos Wielkopolski, pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Śmiglu po raz kolejny wygrali sprawę w kościańskim sądzie w sprawie wszczęcia postępowania przez prokuraturę w odniesieniu do zatrucia pszczół.

Zdarzenie to miało miejsce w 2015 roku. Z początkowo nieznanych przyczyn, w gminie Śmigiel, osypało się około 150 rodzin pszczelich. Specjalistyczne badania wykazały, że pole, z którego pszczoły zbierały nektar zostało opryskane środkiem, którego nie wolno stosować podczas kwitnienia roślin.

Fakt ten zgłosili do prokuratury, która po przeanalizowaniu dokumentów nie doszukała się znamion czynu zabronionego i odmówiła wszczęcia postępowania. Pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Śmiglu odwołali się do sądu od decyzji prokuratury. Sąd ponownie nakazał zająć się tą sprawą prokuraturze, a ta ponownie odmówiła wszczęcia postępowania. Nie dając za wygraną, pszczelarze ponownie odwołali się do sądu i ponownie uzyskali przychylność sądu, który nakazał zajęcie się tą sprawą prokuraturze.

Czy tym razem prokuratura ponownie nie będzie widzieć podstaw do wszczęcia postępowania? Czas pokaże. Chciałoby się powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Oby na tych trzech się skończyło.

Opracowano na podstawie:

strefaAGRO Głosu Wielkopolskiego , Śmigiel: Prokuratura zajmie się zatruciem pszczół, http://www.strefaagro.gloswielkopolski.pl/artykul/smigiel-prokuratura-zajmie-sie-zatruciem-pszczol, Data publikacji: 2017.03.22, Data odczytu: 2017.03.25

Czytaj również:

Sprawa wytrucia pszczół w gminie Śmigiel zakończona

Osoba odpowiedzialna za wytrucie 152 rodzin pszczelich stanie przed sądem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1754

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-04-01 20:36:25

Jak się walczy o swoje to trzeba być twardym i konsekwentnym! Brawo!

Adam_Poch

2017-04-03 19:05:29

No i dobrze. Pytanie tylko jaką argumentację podaje prokuratura, że po raz kolejny nie podejmuje się interwencji.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.