Portal Pszczelarski

Pszczelarze ze Śmigla po raz kolejny wygrali sprawę w sądzie dot. zatrucia pszczół 2017

pszczelarstwo wielkopolskie zatrucie pszczół zatrucie pszczół w gminie Śmigiel Koło Pszczelarzy w Śmiglu Śmigiel

Jak informuje portal Głos Wielkopolski, pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Śmiglu po raz kolejny wygrali sprawę w kościańskim sądzie w sprawie wszczęcia postępowania przez prokuraturę w odniesieniu do zatrucia pszczół.

Zdarzenie to miało miejsce w 2015 roku. Z początkowo nieznanych przyczyn, w gminie Śmigiel, osypało się około 150 rodzin pszczelich. Specjalistyczne badania wykazały, że pole, z którego pszczoły zbierały nektar zostało opryskane środkiem, którego nie wolno stosować podczas kwitnienia roślin.

Fakt ten zgłosili do prokuratury, która po przeanalizowaniu dokumentów nie doszukała się znamion czynu zabronionego i odmówiła wszczęcia postępowania. Pszczelarze z Koła Pszczelarzy w Śmiglu odwołali się do sądu od decyzji prokuratury. Sąd ponownie nakazał zająć się tą sprawą prokuraturze, a ta ponownie odmówiła wszczęcia postępowania. Nie dając za wygraną, pszczelarze ponownie odwołali się do sądu i ponownie uzyskali przychylność sądu, który nakazał zajęcie się tą sprawą prokuraturze.

Czy tym razem prokuratura ponownie nie będzie widzieć podstaw do wszczęcia postępowania? Czas pokaże. Chciałoby się powiedzieć, że do trzech razy sztuka. Oby na tych trzech się skończyło.

Opracowano na podstawie:

strefaAGRO Głosu Wielkopolskiego , Śmigiel: Prokuratura zajmie się zatruciem pszczół, http://www.strefaagro.gloswielkopolski.pl/artykul/smigiel-prokuratura-zajmie-sie-zatruciem-pszczol, Data publikacji: 2017.03.22, Data odczytu: 2017.03.25

Czytaj również:

Sprawa wytrucia pszczół w gminie Śmigiel zakończona

Osoba odpowiedzialna za wytrucie 152 rodzin pszczelich stanie przed sądem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1895

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-04-01 20:36:25

Jak się walczy o swoje to trzeba być twardym i konsekwentnym! Brawo!

Adam_Poch 2017-04-03 19:05:29

No i dobrze. Pytanie tylko jaką argumentację podaje prokuratura, że po raz kolejny nie podejmuje się interwencji.  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Bastani – perskie lody szafranowe

Piernik sułtański

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Ciasto dyniowe z rabarbarem i miodem

Puszysty omlet z bananami

Ananas w czekoladowym cieście

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie