Portal Pszczelarski

Kradzież 28 uli w gminie Głubczyce 2017

pszczelarstwo opolskie kradzież uli kradzież uli w Głubczycach Marek Domolewski Agata Lubak Koło Pszczelarzy w Racławicach Śląskich

W nocy z 19 na 20 marca 2017 r. w gminie Głubczyce (województw opolskie) doszło do zuchwałej kradzieży, w której ucierpiały dwa gospodarstwa pasieczne - pana Marka Domolewskiego, prezesa Koła Pszczelarzy w Racławicach Śląskich oraz pani Agaty Lubak, wiceprezes Koła Pszczelarzy w Racławicach Śląskich.

Pan Marek stracił 21 zasiedlonych uli z pasieki położonej na trasie pomiędzy Klisinem a Pomorzowicami. Złodzieje "na pamiątkę" zostawili pszczelarzowi same daszki. Wartość samych uli wraz z pszczołami wycenił na 13 tys. złotych (nie uwzględnił miodu i wosku).

Pani Agacie skradziono 7 zasiedlonych uli z pasieki położonej niedaleko miejscowości Milice. Straty oszacowała na ok. 7 tys. złotych.

Oboje podejrzewają, że za kradzieżami stoi pszczelarz. Najprawdopodobniej taki, który stracił pszczoły po zimie lub na czyjeś zlecenie.

Wyznaczono nagrodę za ustalenie sprawcy kradzieży.

Opracowano na podstawie:

Radio Opole, Złodzieje pszczół na Opolszczyźnie. W weekend z pasiek w gminie Głubczyce skradziono 28 uli, http://radio.opole.pl/100,191329,zlodzieje-pszczol-na-opolszczyznie-w-weekend-z-p, Data publikacji: 2017.03.21, Data odczytu: 2017.03.22

Radio Park, Pszczelarze w strachu. Ktoś okrada ich pasieki, http://info.radiopark.fm/index.php/wiadomosci/item/27814-pszczelarze-w-strachu-kto%C5%9B-okrada-ich-pasieki, DAta publikacji: 2017.03.21, Data oczytu: 2017.03.22

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3844

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-03-22 18:29:50

Nie wydaje się wam to podejrzane, że pszczoły tracą osoby z zarządu tego koła pszczelarskiego? Ktoś chyba jest bardzo na nich cięty... i to może być trop!

arek

2017-03-22 18:49:29

Dziwne to jest. Poza tym to jakiś zwyrodniały pszczelarz. Przecież niedziela to dzień święty, a kradzieży dokonał w niedzielę...

Lukasz_Baniak

2017-03-25 11:58:28

Bankowo zrobił to pszczelarz i to na pewno nie jeden. Musiało być ich co najmniej dwóch. Nie znam mieściny ale warto byłoby posprawdzać monitoringi "miejskie" lub to co nagrały kamery na posesjach leżących wzdłuż drogi. Szukamy dostawczaka. Na pewno nie auta z przyczepką bo zostały daszki.

controlbee

2017-04-05 16:34:37

Właśnie w celu ochrony majątku i zwalczania kradzieży wprowadzamy na rynek ControlBee http://www.controlbee.pl/


ControlBee GPS to inteligentny czujnik sabotażu, który rozpoznaje skalę zagrożeń ula, powiadamia właściciela i pokazuje aktualną pozycję ula na mapie.

Zachęcamy do współpracy.

kamil@controlbee.pl

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.