Portal Pszczelarski

Kradzież 28 uli w gminie Głubczyce 2017

pszczelarstwo opolskie kradzież uli kradzież uli w Głubczycach Marek Domolewski Agata Lubak Koło Pszczelarzy w Racławicach Śląskich

W nocy z 19 na 20 marca 2017 r. w gminie Głubczyce (województw opolskie) doszło do zuchwałej kradzieży, w której ucierpiały dwa gospodarstwa pasieczne - pana Marka Domolewskiego, prezesa Koła Pszczelarzy w Racławicach Śląskich oraz pani Agaty Lubak, wiceprezes Koła Pszczelarzy w Racławicach Śląskich.

Pan Marek stracił 21 zasiedlonych uli z pasieki położonej na trasie pomiędzy Klisinem a Pomorzowicami. Złodzieje "na pamiątkę" zostawili pszczelarzowi same daszki. Wartość samych uli wraz z pszczołami wycenił na 13 tys. złotych (nie uwzględnił miodu i wosku).

Pani Agacie skradziono 7 zasiedlonych uli z pasieki położonej niedaleko miejscowości Milice. Straty oszacowała na ok. 7 tys. złotych.

Oboje podejrzewają, że za kradzieżami stoi pszczelarz. Najprawdopodobniej taki, który stracił pszczoły po zimie lub na czyjeś zlecenie.

Wyznaczono nagrodę za ustalenie sprawcy kradzieży.

Opracowano na podstawie:

Radio Opole, Złodzieje pszczół na Opolszczyźnie. W weekend z pasiek w gminie Głubczyce skradziono 28 uli, http://radio.opole.pl/100,191329,zlodzieje-pszczol-na-opolszczyznie-w-weekend-z-p, Data publikacji: 2017.03.21, Data odczytu: 2017.03.22

Radio Park, Pszczelarze w strachu. Ktoś okrada ich pasieki, http://info.radiopark.fm/index.php/wiadomosci/item/27814-pszczelarze-w-strachu-kto%C5%9B-okrada-ich-pasieki, DAta publikacji: 2017.03.21, Data oczytu: 2017.03.22

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4069

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-03-22 18:29:50

Nie wydaje się wam to podejrzane, że pszczoły tracą osoby z zarządu tego koła pszczelarskiego? Ktoś chyba jest bardzo na nich cięty... i to może być trop!

arek 2017-03-22 18:49:29

Dziwne to jest. Poza tym to jakiś zwyrodniały pszczelarz. Przecież niedziela to dzień święty, a kradzieży dokonał w niedzielę...

Lukasz_Baniak 2017-03-25 11:58:28

Bankowo zrobił to pszczelarz i to na pewno nie jeden. Musiało być ich co najmniej dwóch. Nie znam mieściny ale warto byłoby posprawdzać monitoringi "miejskie" lub to co nagrały kamery na posesjach leżących wzdłuż drogi. Szukamy dostawczaka. Na pewno nie auta z przyczepką bo zostały daszki.

controlbee 2017-04-05 16:34:37

Właśnie w celu ochrony majątku i zwalczania kradzieży wprowadzamy na rynek ControlBee http://www.controlbee.pl/


ControlBee GPS to inteligentny czujnik sabotażu, który rozpoznaje skalę zagrożeń ula, powiadamia właściciela i pokazuje aktualną pozycję ula na mapie.

Zachęcamy do współpracy.

kamil@controlbee.pl  Współpracują z portalem:

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.