Portal Pszczelarski

Harcsieka - pierwsza w Polsce pasieka harcerska

pszczelarstwo dolnośląskie pasieka harcerska pasieka edukacyjna Harcsieka Stowarzyszenie Bartnictwo LGOM

Portal eLubin.pl donosi, że w Polsce powstanie Harcsieka, czyli pierwsza pasieka harcerska. Pomysłodawcami pasieki edukacyjnej są harcerze z 14 Drużyny Harcerskiej Tam i z powrotem.

Skąd pomysł na utworzenie Harcsieki? Druh Maciej Rapa, drużynowy, odpowiedział, że brak podstawowej umiejętności odróżniania pszczół od os był pretekstem do wdrożenia pomysłu w czyn. Wraz ze Stowarzyszeniem Bartnictwo LGOM postanowili stworzyć pierwszą w Polsce pasiekę edukacyjną prowadzoną przez harcerzy.

W ramach planowanej działalności będą prowadzić praktyczne i teoretyczne wykłady skierowane do osób z różnych grup wiekowych. W pierwszej kolejności planowane są 4 warsztaty w przedszkolach i szkołach, których celem jest wzrost świadomości najmłodszych o tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pszczoły.

Projekt harcerzy można wesprzeć każdą kwotą. Poniżej prezentujemy dane do przelewu darowizny.

ZHP Chorągiew Dolnośląska
Hufiec Lubin
Bank Spłódzielczy Wschowa o/Lubin
64 8669 0001 0311 9747 2000 0001
Z tytułem: Datek na Harcsiekę, 14DH

Opracowano na podstawie:

harcsieka, Harcsieka. Pierwsza w Polsce harcerska pasieka, https://harcsieka.wixsite.com/pasieka, Data publikacji: 2017.03.21, Data odczytu: 2017.03.21

eLubin.pl, Lubin. Pierwsza w Polsce pasieka harcerska!, http://elubin.pl/wiadomosci,16393.html, Data publikacji: 2017.03.14, Data odczytu: 2017.03.20 

Zobacz również:

Różnice między pszczołą a osą

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1292

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.