Portal Pszczelarski

Harcsieka - pierwsza w Polsce pasieka harcerska

pszczelarstwo dolnośląskie pasieka harcerska pasieka edukacyjna Harcsieka Stowarzyszenie Bartnictwo LGOM

Portal eLubin.pl donosi, że w Polsce powstanie Harcsieka, czyli pierwsza pasieka harcerska. Pomysłodawcami pasieki edukacyjnej są harcerze z 14 Drużyny Harcerskiej Tam i z powrotem.

Skąd pomysł na utworzenie Harcsieki? Druh Maciej Rapa, drużynowy, odpowiedział, że brak podstawowej umiejętności odróżniania pszczół od os był pretekstem do wdrożenia pomysłu w czyn. Wraz ze Stowarzyszeniem Bartnictwo LGOM postanowili stworzyć pierwszą w Polsce pasiekę edukacyjną prowadzoną przez harcerzy.

W ramach planowanej działalności będą prowadzić praktyczne i teoretyczne wykłady skierowane do osób z różnych grup wiekowych. W pierwszej kolejności planowane są 4 warsztaty w przedszkolach i szkołach, których celem jest wzrost świadomości najmłodszych o tym, jak ważną rolę w naszym życiu pełnią pszczoły.

Projekt harcerzy można wesprzeć każdą kwotą. Poniżej prezentujemy dane do przelewu darowizny.

ZHP Chorągiew Dolnośląska
Hufiec Lubin
Bank Spłódzielczy Wschowa o/Lubin
64 8669 0001 0311 9747 2000 0001
Z tytułem: Datek na Harcsiekę, 14DH

Opracowano na podstawie:

harcsieka, Harcsieka. Pierwsza w Polsce harcerska pasieka, https://harcsieka.wixsite.com/pasieka, Data publikacji: 2017.03.21, Data odczytu: 2017.03.21

eLubin.pl, Lubin. Pierwsza w Polsce pasieka harcerska!, http://elubin.pl/wiadomosci,16393.html, Data publikacji: 2017.03.14, Data odczytu: 2017.03.20 

Zobacz również:

Różnice między pszczołą a osą

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1468

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie