Portal Pszczelarski

Odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę - Lublin 2017

pszczelarstwo lubelskie użądlenie pszczoły odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę

Jak informuje portal Fakt.pl, pszczelarz został zobowiązany przez sąd do zapłaty niemałego odszkodowania za użądlenie przez pszczołę. 

Do przykrego w skutkach zdarzenia doszło latem 2016 roku w miejscowości Ulhówek (województwo lubelskie). Mieszkaniec Lublina zdecydował się po rodzinnym obiedzie na deser w postaci świeżych truskawek.  To tam właśnie został zaatakowany przez pszczeli rój, który przyleciał z pasieki sąsiadującej do poletka truskawek.

Nieszczęśliwie został użądlony w okolice oka. Nie obyło się bez wizyty u lekarza oraz solidnej opuchlizny twarzy. To niestety spowodowało konieczność rezygnacji ze służbowego wyjazdu za granicę, a co się z tym wiązało, także utratę wynagrodzenia i diety. Straty wyliczył na około 3 tys. złotych. Gdy pszczelarz nie chciał ich zapłacić, złożył wniosek do sądu. Sąd uznał winę pszczelarza i zasądził 2 tys. złotych odszkodowania.

Opracowano na podstawie:

Fakt.pl, Aż 2 tys. zł odszkodowania za bliskie spotkanie z... pszczołą!, http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/lublin-pszczelarz-zaplaci-odszkodowania-za-uzadlenie/f5sbw39, Data publikacji: 2017.03.14, Data odczytu: 2017.03.20

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2089

Komentarze z forum pszczelarskiego

banan

2017-03-26 10:32:03

przepraszam, czy pszczola miala dowod dozsamosci przy sobie lub numer rejestracyjny, ze wiadomo, ze pochodzila z tamtej pasieki? i przy okazji, czy wiadomo, ze tamten pan niczym nie sprowokowal ataku pszczol?

tulipan

2017-04-09 20:25:32

równie dobrze mogla to być pszczoła z okolicy innego pszczelarza

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.