Portal Pszczelarski

Odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę - Lublin 2017

pszczelarstwo lubelskie użądlenie pszczoły odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę

Jak informuje portal Fakt.pl, pszczelarz został zobowiązany przez sąd do zapłaty niemałego odszkodowania za użądlenie przez pszczołę. 

Do przykrego w skutkach zdarzenia doszło latem 2016 roku w miejscowości Ulhówek (województwo lubelskie). Mieszkaniec Lublina zdecydował się po rodzinnym obiedzie na deser w postaci świeżych truskawek.  To tam właśnie został zaatakowany przez pszczeli rój, który przyleciał z pasieki sąsiadującej do poletka truskawek.

Nieszczęśliwie został użądlony w okolice oka. Nie obyło się bez wizyty u lekarza oraz solidnej opuchlizny twarzy. To niestety spowodowało konieczność rezygnacji ze służbowego wyjazdu za granicę, a co się z tym wiązało, także utratę wynagrodzenia i diety. Straty wyliczył na około 3 tys. złotych. Gdy pszczelarz nie chciał ich zapłacić, złożył wniosek do sądu. Sąd uznał winę pszczelarza i zasądził 2 tys. złotych odszkodowania.

Opracowano na podstawie:

Fakt.pl, Aż 2 tys. zł odszkodowania za bliskie spotkanie z... pszczołą!, http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/lublin-pszczelarz-zaplaci-odszkodowania-za-uzadlenie/f5sbw39, Data publikacji: 2017.03.14, Data odczytu: 2017.03.20

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2450

Komentarze z forum pszczelarskiego

banan 2017-03-26 10:32:03

przepraszam, czy pszczola miala dowod dozsamosci przy sobie lub numer rejestracyjny, ze wiadomo, ze pochodzila z tamtej pasieki? i przy okazji, czy wiadomo, ze tamten pan niczym nie sprowokowal ataku pszczol?

tulipan 2017-04-09 20:25:32

równie dobrze mogla to być pszczoła z okolicy innego pszczelarza  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

O co chodzi w BeePower!?

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Pierniczki na miodzie

Kurczak z sosem sojowym i miodem