Portal Pszczelarski

Odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę - Lublin 2017

pszczelarstwo lubelskie użądlenie pszczoły odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę

Jak informuje portal Fakt.pl, pszczelarz został zobowiązany przez sąd do zapłaty niemałego odszkodowania za użądlenie przez pszczołę. 

Do przykrego w skutkach zdarzenia doszło latem 2016 roku w miejscowości Ulhówek (województwo lubelskie). Mieszkaniec Lublina zdecydował się po rodzinnym obiedzie na deser w postaci świeżych truskawek.  To tam właśnie został zaatakowany przez pszczeli rój, który przyleciał z pasieki sąsiadującej do poletka truskawek.

Nieszczęśliwie został użądlony w okolice oka. Nie obyło się bez wizyty u lekarza oraz solidnej opuchlizny twarzy. To niestety spowodowało konieczność rezygnacji ze służbowego wyjazdu za granicę, a co się z tym wiązało, także utratę wynagrodzenia i diety. Straty wyliczył na około 3 tys. złotych. Gdy pszczelarz nie chciał ich zapłacić, złożył wniosek do sądu. Sąd uznał winę pszczelarza i zasądził 2 tys. złotych odszkodowania.

Opracowano na podstawie:

Fakt.pl, Aż 2 tys. zł odszkodowania za bliskie spotkanie z... pszczołą!, http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/lublin-pszczelarz-zaplaci-odszkodowania-za-uzadlenie/f5sbw39, Data publikacji: 2017.03.14, Data odczytu: 2017.03.20

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2352

Komentarze z forum pszczelarskiego

banan 2017-03-26 10:32:03

przepraszam, czy pszczola miala dowod dozsamosci przy sobie lub numer rejestracyjny, ze wiadomo, ze pochodzila z tamtej pasieki? i przy okazji, czy wiadomo, ze tamten pan niczym nie sprowokowal ataku pszczol?

tulipan 2017-04-09 20:25:32

równie dobrze mogla to być pszczoła z okolicy innego pszczelarza  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Miód z dziką różą

Miodowa owsianka

Tosty na słodko

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom