Portal Pszczelarski

Odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę - Lublin 2017

pszczelarstwo lubelskie użądlenie pszczoły odszkodowanie za użądlenie przez pszczołę

Jak informuje portal Fakt.pl, pszczelarz został zobowiązany przez sąd do zapłaty niemałego odszkodowania za użądlenie przez pszczołę. 

Do przykrego w skutkach zdarzenia doszło latem 2016 roku w miejscowości Ulhówek (województwo lubelskie). Mieszkaniec Lublina zdecydował się po rodzinnym obiedzie na deser w postaci świeżych truskawek.  To tam właśnie został zaatakowany przez pszczeli rój, który przyleciał z pasieki sąsiadującej do poletka truskawek.

Nieszczęśliwie został użądlony w okolice oka. Nie obyło się bez wizyty u lekarza oraz solidnej opuchlizny twarzy. To niestety spowodowało konieczność rezygnacji ze służbowego wyjazdu za granicę, a co się z tym wiązało, także utratę wynagrodzenia i diety. Straty wyliczył na około 3 tys. złotych. Gdy pszczelarz nie chciał ich zapłacić, złożył wniosek do sądu. Sąd uznał winę pszczelarza i zasądził 2 tys. złotych odszkodowania.

Opracowano na podstawie:

Fakt.pl, Aż 2 tys. zł odszkodowania za bliskie spotkanie z... pszczołą!, http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lublin/lublin-pszczelarz-zaplaci-odszkodowania-za-uzadlenie/f5sbw39, Data publikacji: 2017.03.14, Data odczytu: 2017.03.20

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2255

Komentarze z forum pszczelarskiego

banan 2017-03-26 10:32:03

przepraszam, czy pszczola miala dowod dozsamosci przy sobie lub numer rejestracyjny, ze wiadomo, ze pochodzila z tamtej pasieki? i przy okazji, czy wiadomo, ze tamten pan niczym nie sprowokowal ataku pszczol?

tulipan 2017-04-09 20:25:32

równie dobrze mogla to być pszczoła z okolicy innego pszczelarza  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.