Portal Pszczelarski

Pszczelarz Isidoros Timinis doświadczył cudu

Źródło screena: twitter.com/Stefan_Visoki/status/592995959027666944/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Grecji Isidoros Timinis

Ta historia co jakiś czas jest przytaczana przez kolejny serwis internetowy. Tym razem Deon.pl przypomina o pewnym pobożnym pszczelarzu z Kapandriti (okolice Aten, Grecja) - Isidoros Timinis, który 10 lat temu miał poważny problem: pszczoły wymierały mu na potęgę i przynosiły bardzo mało nektaru.

Podobno wypróbował on wszystkich znanych mu metod. Niestety nie przyniosły one pożądanego skutku. Stwierdził wówczas, że tylko Bóg może pomóc mu ochronić jego pszczoły. Wyjął jedną ramkę i zamienił ją na ikonę ukrzyżowania Pana Jezusa.

Jakiś czas później pszczoły przestały chorować, a plastry były poszyte miodem. Chcąc dowiedzieć się, co stoi za tym cudem, otworzył ul, do którego uprzednio włożona została ikona Jezusa. To co zobaczył bardzo go zaskoczyło. Komórki woskowe pokrywały prawie całą ikonę, poza postacią Jezusa.

Jak informuje serwis Deon.pl, pszczelarz podarował ikonę mnichom z tzw. Kalwarii Trzech Krzyży. Sam zaś sprawdził, czy pszczoły zachowają się podobnie w odniesieniu do innych postaci biblijnych. Okazało się, że za każdym razem pszczoły okazywały podobny szacunek i nie zabudowywały wizerunku świętych.

Do dziś pojawiają się teorie, dlaczego pszczoły zachowały się w ten sposób. Najpopularniejsza z nich tłumaczy ten fenomen obecnością złota użytego do pozłacania nimbu lub szelak, którym zaimpregnowano szaty Jezusa. 

Zobacz również:

Deon.pl, Te pszczoły są pobożniejsze niż większość ludzi, http://www.deon.pl/religia/duchowosc-i-wiara/zycie-i-wiara/art,3368,te-pszczoly-sa-pobozniejsze-niz-wiekszosc-ludzi.html, Data publikacji: 2017.03.08., Data odczytu: 2017.03.20 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2049

Komentarze z forum pszczelarskiego

eryk16

2017-03-27 17:18:02

Temat z brodą :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.