Portal Pszczelarski

BringBackTheBees czyli Przywróćmy pszczoły - akcja General Mills

pszczelarstwo na świecie akcja pszczelarska BringBackTheBees Przywróćmy pszczoły General Mills Cheerios

Prawdopodobnie mało komu mówi nazwa General Mills. Prędzej Cheerios. Dla niewtajemniczonych General Mills to amerykański koncern, który jest właścicielem marki płatków śniadaniowych dostępnych w większości sklepów pod nazwą Cheerios. Co ta marka ma wspólnego z pszczołami? Wbrew pozorom dość sporo.

Ich płatki mają posmak miodu. Mając na uwadze dobro pszczół i jednocześnie chęć prowadzenia spójnej komunikacji marketingowej, General Mills zorganizowało akcję pod nazwą #BringBackTheBees (czyli Przywróćmy pszczoły) na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. 

Akcja oparta była na trzech spójnych ze sobą działaniach. W pierwszej kolejności, na początku 2017 roku, usunięto z opakowania płatków Cheerios wizerunek pszczoły (który od wielu lat jest jej nieodzownym elementem), zostawiając sam jej kontur. Następnie opublikowano na stronie internetowej organizatora hasło "Ludzie potrzebują pszczół, a teraz pszczoły potrzebują ludzi" wraz z mapą stanów, na której można było dodawać zdjęcia efektów kroku trzeciego - rozdawania nasion kwiatów polnych.

9 marca 2017 r. General Mills rozpoczęła wysyłkę zamówionych nasion. Początkowe rozdanie miało wynosić 100 mln sztuk, ale szybko okazało się, że to zbyt mała liczba. Zainteresowanie było tak duże, że firma musiała zorganizować aż 15 razy więcej nasion niż początkowo zakładała.

Wielki sukces akcji to prawdopodobnie jeden z bardziej zauważalnych kroków w drodze ku zwiększaniu świadomości Amerykanów w odniesieniu do istotności pracy wykonywanych przez zapylacze i konieczności ochrony pszczoły miodnej. Od 2006 roku amerykańscy naukowcy regularnie alarmują o gwałtownych spadkach pogłowia pszczół w USA. Jak informuje serwis Finanse.WP.PL "w okresie od kwietnia 2015 r. do marca 2016 r. zauważono utratę ok. 44,1 proc. tamtejszej kolonii."

Opracowano na podstawie:

Finanse.WP.pl, Producent Cheerios chce ratować populację pszczół. Firma rozdała 1,5 mld nasion kwiatów polnych, http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Producent-Cheerios-chce-ratowac-populacje-pszczol-Firma-rozdala-15-mld-nasion-kwiatow-polnych,wid,18730958,wiadomosc.html?ticaid=118d33&_ticrsn=3, Data publikacji: 2017.03.19, Data odczytu: 2017.03.20

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1234

Komentarze z forum pszczelarskiego

eryk16

2017-03-27 17:16:52

Ciekawe ile faktycznie rozdali paczek nasion i do ilu osób one trafiły. Bo 1,5 mld nasion to może być 10 opakowań... ale zawsze lepiej brzmi niż 1,5 MILIARDA niż 10 opakowań :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.