Portal Pszczelarski

Festiwal nalewek w Bielińcu 2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Festiwal Nalewek w Bielińcu 2017 Regionalne Koło Pszczelarskie Barć w Bielińcu maść propolisowa masło miodowe

13 marca 2017 r. w Bielińcu (województwo podkarpackie) odbyła się pierwsza edycja (miejmy nadzieję kontynuowanego w kolejnych latach) wydarzenia pn.  Festiwal nalewek w Bielińcu został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec. Do konkurencji mogły przystąpić wyłącznie podmioty, które posiadały alkoholowe wyciągi z owoców, korzeni, kwiatw lub ziół, o zawartości procentowej alkoholu mieszczącej się w przedziale 40-45.

W festiwalu wzięło udział 10 organizacji. Na ich stoiskach można było próbować nie tylko nalewek, ale i różnych innych produktów kulinarnych. Przykładowo na stoisku Regionalnego Koła Pszczelarskiego Barć w Bielińcu odwiedzającym oferowało możliwość degustacji miodu, ale i zapoznania się z wyrobami z wosku pszczelego, maścią propolisową oraz masłem miodowym.

Trzyosobowa komisja po długiej i burzliwej naradzie uznała, że pierwsze miejsce przyznaje Kole Pszczelarskiego Barć za miód pitny trójnika. Drugie miejsce przypadło Kole Gospodyn Wiejskich Przędzelanki, a trzecie Kole Gospodyń Wiejskich Mieszczanki z Ulanowa.

Opracowano na podstawie:

echodnia.eu, Festiwal nalewek w Bielińcu. Najlepszy miód pitny trójniak, http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/nisko/a/festiwal-nalewek-w-bielincu-najlepszy-miod-pitny-trojniak,11883110/, Data publikacji: 14.03.2017 r., Data odczytu: 19.03.2017 r.

szafeta.pl, Rozsmakowali się w trójniaku i miętówce, https://sztafeta.pl/rozsmakowali-sie-trojniaku-mietowce/ Data publikacji: 2017.03.13 r., Data odczytu: 2017.03.19

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1448

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-03-22 18:42:07

Chętnie bym w takim jury zasiadł i sprawdził, która nalewka jest najlepsza :)  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły