Portal Pszczelarski

Festiwal nalewek w Bielińcu 2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo podkarpackie relacja z wydarzenia Festiwal Nalewek w Bielińcu 2017 Regionalne Koło Pszczelarskie Barć w Bielińcu maść propolisowa masło miodowe

13 marca 2017 r. w Bielińcu (województwo podkarpackie) odbyła się pierwsza edycja (miejmy nadzieję kontynuowanego w kolejnych latach) wydarzenia pn.  Festiwal nalewek w Bielińcu został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec. Do konkurencji mogły przystąpić wyłącznie podmioty, które posiadały alkoholowe wyciągi z owoców, korzeni, kwiatw lub ziół, o zawartości procentowej alkoholu mieszczącej się w przedziale 40-45.

W festiwalu wzięło udział 10 organizacji. Na ich stoiskach można było próbować nie tylko nalewek, ale i różnych innych produktów kulinarnych. Przykładowo na stoisku Regionalnego Koła Pszczelarskiego Barć w Bielińcu odwiedzającym oferowało możliwość degustacji miodu, ale i zapoznania się z wyrobami z wosku pszczelego, maścią propolisową oraz masłem miodowym.

Trzyosobowa komisja po długiej i burzliwej naradzie uznała, że pierwsze miejsce przyznaje Kole Pszczelarskiego Barć za miód pitny trójnika. Drugie miejsce przypadło Kole Gospodyn Wiejskich Przędzelanki, a trzecie Kole Gospodyń Wiejskich Mieszczanki z Ulanowa.

Opracowano na podstawie:

echodnia.eu, Festiwal nalewek w Bielińcu. Najlepszy miód pitny trójniak, http://www.echodnia.eu/podkarpackie/wiadomosci/nisko/a/festiwal-nalewek-w-bielincu-najlepszy-miod-pitny-trojniak,11883110/, Data publikacji: 14.03.2017 r., Data odczytu: 19.03.2017 r.

szafeta.pl, Rozsmakowali się w trójniaku i miętówce, https://sztafeta.pl/rozsmakowali-sie-trojniaku-mietowce/ Data publikacji: 2017.03.13 r., Data odczytu: 2017.03.19

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1386

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-03-22 18:42:07

Chętnie bym w takim jury zasiadł i sprawdził, która nalewka jest najlepsza :)  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

O co chodzi w BeePower!?

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Kiwi w cieście z miodem rzepakowym

Pancakes cytrynowe z miodem

Miodowa owsianka