Portal Pszczelarski

O zdrowiu Sądeczan 2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia O zdrowiu Sądeczan O zdrowiu Sądeczan 2017 Pasieka Barć im ks. dra Henryka Ostacha w Kamiannej Jacek Nowak

Portal Sadeczanin.info zaprezentował relację z Seminarium "O zdrowiu Sądeczan", które to miało miejsce 9 marca 2017 r. w Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. Sądeccy producenci żywności udowadniali uczestnikom seminarium, że właściwa dieta w ramach zdrowego trybu życia jest najważniejsza.

Podczas seminarium wysłuchać można było ciekawych prelekcji i wykładów, w tym m.in. o innowacyjnych zachowaniach zdrowia i urody oraz wpływie zanieczyszczenia środowiska na zdrowie. W trakcie wydarzenia odbyły się również pokazy udzielania pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia oraz masy ciała wraz z oceną wyników.

Wśród aktywnych uczestników seminarium byli również przedstawiciele Pasieki Barć im ks. dra Henryka Ostacha w Kamiannej. Ich stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza że Jacek Nowak, jej współzałożyciel, szczerze wypowiadał się na tematy pszczelarskie i około pszczelarskie: "Pszczelarstwo to jeden z naszych najstarszych, słowiańskich jeszcze, zawodów. Do tego stopnia, że naszym narodowym trunkiem był miód pitny. Niestety, nie dbamy o to swoje dziedzictwo, a szkoda. Proszę zwrócić uwagę, może to zbieg okoliczności, ale do czasu, gdy piliśmy miód, byliśmy liczącą się siłą w Europie, by nie rzec - mocarstwem. A gdy przeszliśmy na gorzałkę, to mamy, co mamy."

Opracowano na podstawie:

Powiat Limanowa, Seminarium "O zdrowiu Sądeczan", http://www.powiat.limanowa.pl/pl/1631/24145/seminarium-o-zdrowiu-sadeczan-.html, Data publikacji: 07.03.2017 r., Data odczytu: 18.03.2017 r.

Sadeczanin.info, Jesteśmy tym, zjemy? To na Sądecczyźnie jesteśmy doskonali [FILM], https://sadeczanin.info/telewizja-o-zdrowiu-sadeczan/jestesmy-tym-co-zjemy-na-sadecczyznie-jestesmy-doskonali-film, Data publikacji: 10.03.2017 r., Data odczytu: 18.03.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1293

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Szarlotka z karmelizowanymi migdałami

Nugat z orzechami, żurawiną i miodem

Kuskus z warzywami, ziarnami i miodem

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

VI Interdyscyplinarna Konferencja TYGIEL

Biały miód leśny z Mount Oku

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół