Portal Pszczelarski

Wynik kontroli miodu nektarowego gryczanego sprzedawanego na Allegro przez Dom Pszczelarza

pszczelarstwo w Polsce Dom Pszczelarza w Kamiannej kontrola miodu miód na Allegro

W dniach 5, 6 i 12 grudnia 2016 roku w sklepie miodowym Domu Pszczelarza im. ks. dr Henryka Ostacha (Kamianna 29, 33-336 Łabowa) Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej przeprowadzono kontrolę polegającą na pobraniu próbki miodu nektarowego gryczanego, w opakowaniach jednostkowych 0,4 kg, znaczonych datą minimalnej trwałości: "najlepiej spożyć przed końcem: 2018" o numerze partii: R 1004.

W piśmie z dnia 2 marca 2017 r. skierowanym do Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie czytamy, że w zakresie przeprowadzonych badań pobrany materiał jest zgodny z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 października 200 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej miodu (Dz. U. z 2003 r. Nr 181, poz. 1773, z późn. zm.).

Tym samym kończy się temat porzuszony na Forum Pszczelarzyy Zawodowych Polanka odnośnie prawdopodobnej sprzedaży miodu nektarowego gryczanego z banderolą PZP o niekoniecznie polskim pochodzeniu przez sklep miodowy Domu Pszczelarza w serwisie aukcyjnym Allegro. Nie oznacza to jednak, że nie należy przestać być czujnym i zawsze wierzyć na słowo sprzedawcy. W dobie importu miodu spoza granic Polski zachodzą uzasadnione podstawy do obaw i wątpliwości względem jakości handlowej miodu, nawet tego certyfikowanego.

Źródło informacji:

List do Polskiego Związku Pszczelarskiego od Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, ZS.8361.319.2016 z dnia 02.03.2017 r., http://zwiazek-pszczelarski.pl/wp-content/uploads/2017/03/JAKI-MI%C3%93D-GRYCZANY-W-DOMU-PSZCZELARZA.pdf, Data odczytu: 17.03.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1802

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku