Portal Pszczelarski

Wynik kontroli miodu nektarowego gryczanego sprzedawanego na Allegro przez Dom Pszczelarza

pszczelarstwo w Polsce Dom Pszczelarza w Kamiannej kontrola miodu miód na Allegro

W dniach 5, 6 i 12 grudnia 2016 roku w sklepie miodowym Domu Pszczelarza im. ks. dr Henryka Ostacha (Kamianna 29, 33-336 Łabowa) Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej przeprowadzono kontrolę polegającą na pobraniu próbki miodu nektarowego gryczanego, w opakowaniach jednostkowych 0,4 kg, znaczonych datą minimalnej trwałości: "najlepiej spożyć przed końcem: 2018" o numerze partii: R 1004.

W piśmie z dnia 2 marca 2017 r. skierowanym do Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie czytamy, że w zakresie przeprowadzonych badań pobrany materiał jest zgodny z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 października 200 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej miodu (Dz. U. z 2003 r. Nr 181, poz. 1773, z późn. zm.).

Tym samym kończy się temat porzuszony na Forum Pszczelarzyy Zawodowych Polanka odnośnie prawdopodobnej sprzedaży miodu nektarowego gryczanego z banderolą PZP o niekoniecznie polskim pochodzeniu przez sklep miodowy Domu Pszczelarza w serwisie aukcyjnym Allegro. Nie oznacza to jednak, że nie należy przestać być czujnym i zawsze wierzyć na słowo sprzedawcy. W dobie importu miodu spoza granic Polski zachodzą uzasadnione podstawy do obaw i wątpliwości względem jakości handlowej miodu, nawet tego certyfikowanego.

Źródło informacji:

List do Polskiego Związku Pszczelarskiego od Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, ZS.8361.319.2016 z dnia 02.03.2017 r., http://zwiazek-pszczelarski.pl/wp-content/uploads/2017/03/JAKI-MI%C3%93D-GRYCZANY-W-DOMU-PSZCZELARZA.pdf, Data odczytu: 17.03.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1469

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.