Portal Pszczelarski

Wynik kontroli miodu nektarowego gryczanego sprzedawanego na Allegro przez Dom Pszczelarza

pszczelarstwo w Polsce Dom Pszczelarza w Kamiannej kontrola miodu miód na Allegro

W dniach 5, 6 i 12 grudnia 2016 roku w sklepie miodowym Domu Pszczelarza im. ks. dr Henryka Ostacha (Kamianna 29, 33-336 Łabowa) Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej przeprowadzono kontrolę polegającą na pobraniu próbki miodu nektarowego gryczanego, w opakowaniach jednostkowych 0,4 kg, znaczonych datą minimalnej trwałości: "najlepiej spożyć przed końcem: 2018" o numerze partii: R 1004.

W piśmie z dnia 2 marca 2017 r. skierowanym do Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie czytamy, że w zakresie przeprowadzonych badań pobrany materiał jest zgodny z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 października 200 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej miodu (Dz. U. z 2003 r. Nr 181, poz. 1773, z późn. zm.).

Tym samym kończy się temat porzuszony na Forum Pszczelarzyy Zawodowych Polanka odnośnie prawdopodobnej sprzedaży miodu nektarowego gryczanego z banderolą PZP o niekoniecznie polskim pochodzeniu przez sklep miodowy Domu Pszczelarza w serwisie aukcyjnym Allegro. Nie oznacza to jednak, że nie należy przestać być czujnym i zawsze wierzyć na słowo sprzedawcy. W dobie importu miodu spoza granic Polski zachodzą uzasadnione podstawy do obaw i wątpliwości względem jakości handlowej miodu, nawet tego certyfikowanego.

Źródło informacji:

List do Polskiego Związku Pszczelarskiego od Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, ZS.8361.319.2016 z dnia 02.03.2017 r., http://zwiazek-pszczelarski.pl/wp-content/uploads/2017/03/JAKI-MI%C3%93D-GRYCZANY-W-DOMU-PSZCZELARZA.pdf, Data odczytu: 17.03.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1587

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich