Portal Pszczelarski

Wynik kontroli miodu nektarowego gryczanego sprzedawanego na Allegro przez Dom Pszczelarza

pszczelarstwo w Polsce Dom Pszczelarza w Kamiannej kontrola miodu miód na Allegro

W dniach 5, 6 i 12 grudnia 2016 roku w sklepie miodowym Domu Pszczelarza im. ks. dr Henryka Ostacha (Kamianna 29, 33-336 Łabowa) Małopolski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej przeprowadzono kontrolę polegającą na pobraniu próbki miodu nektarowego gryczanego, w opakowaniach jednostkowych 0,4 kg, znaczonych datą minimalnej trwałości: "najlepiej spożyć przed końcem: 2018" o numerze partii: R 1004.

W piśmie z dnia 2 marca 2017 r. skierowanym do Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie czytamy, że w zakresie przeprowadzonych badań pobrany materiał jest zgodny z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 października 200 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie jakości handlowej miodu (Dz. U. z 2003 r. Nr 181, poz. 1773, z późn. zm.).

Tym samym kończy się temat porzuszony na Forum Pszczelarzyy Zawodowych Polanka odnośnie prawdopodobnej sprzedaży miodu nektarowego gryczanego z banderolą PZP o niekoniecznie polskim pochodzeniu przez sklep miodowy Domu Pszczelarza w serwisie aukcyjnym Allegro. Nie oznacza to jednak, że nie należy przestać być czujnym i zawsze wierzyć na słowo sprzedawcy. W dobie importu miodu spoza granic Polski zachodzą uzasadnione podstawy do obaw i wątpliwości względem jakości handlowej miodu, nawet tego certyfikowanego.

Źródło informacji:

List do Polskiego Związku Pszczelarskiego od Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, ZS.8361.319.2016 z dnia 02.03.2017 r., http://zwiazek-pszczelarski.pl/wp-content/uploads/2017/03/JAKI-MI%C3%93D-GRYCZANY-W-DOMU-PSZCZELARZA.pdf, Data odczytu: 17.03.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2037

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Ananas w czekoladowym cieście

Placki bananowo-owsiane z miodem

Banan w cieście

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą