Portal Pszczelarski

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje 2.0

Źródło obrazka: screen filmu promującego Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje 2.0: youtube.com/watch?v=tB07QtbXG-0

Bzykająca Przyczepka Bzykająca Przyczepka Edukuje Bzykająca Przyczepka Edukuje 2.0 Daniel Borak projekt crowdfundingowy Polak Potrafi crowdfunding Eco Bee Box

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje 2.0 stanowi drugą edycję zakończonego wielkim sukcesem projektu - Bzykająca Przyczepka Edukuje.

Daniel Borak, pszczelarz hobbysta, pomysłodawca projektu i jednocześnie główny bohater godnej pochwały misji pokazywania pszczół ludziom (w szczególności tym najmłodszym) i opowiadania ich historii, wystartował z trzecim z kolei projektem (pierwszy z nich zatytułowany "Bzykająca Przyczepka" stanowił zbiórkę na zakup przyczepki do przewozu uli, a drugi to Bzykająca Przyczepka Edukuje - edukacja dzieci przedszkolnych).

Celem projektu Bzykająca Przyczepka Edukuje 2.0 jest dalsza edukacja dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli (położonych w okolicach dolnośląskiej Sobótki). Ta ma pozwolić na zrozumienie przez polskie społeczeństwo świata pszczół i ich niebagatelnej roli w życiu człowieka. Świadomość ta ma wpłynąć na poszanowanie i większą ochronę pszczół.

Aby projekt doszedł do skutku konieczne jest zebranie minimum 10 tys. złotych najpóźniej do 13 kwietnia 2017 r. do godziny 19:00. Zebrane środki zostaną spożytkowane na zakup 20 stojów pszczelarskich dla dzieci w wieku szkolnym, dodruk ulotek edukacyjnych, zakup aparatu fotograficznego do wykonywania zdjęć w pasiece, dokumentowania działań w ramach projektu oraz nagrywania filmików o tematyce pszczelarskiej, marketing oraz podatki i marże z tym związane.

W przypadku przekroczenia kwoty 15 tys. złotych zostanie nabyty mikroskom, który posłuży lepszej kontroli zdrowotności pszczół. Jeżeli uda uzbierać się 20 tys. złotych, pan Daniel Borak planuje zakupić Eco Bee Box - ul ze Stanów Zjednoczonych oraz zakup dodatkowych uli do pasieki.

Jeżeli popieracie ideę edukacyjną Bzykającej Przyczepki, serdecznie zapraszamy do wsparcia finansowego projektu TUTAJ.

Zobacz również:

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Projekt Bzykająca Przyczepka

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2759

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-03-13 20:06:50

Super! Bardzo kibicuję panu Danielowi aby i ten projekt zakończył się sukcesem! Póki co uzbierane jest 962 zł z 10000 zł, ale projekt ruszył wczoraj więc jeszcze sporo czasu :)

arek 2017-03-13 20:29:20

Bardzo fajny pomysł. Trzymam kciuki żeby się udało uzbierać chociaż minimalną kwotę, bo 10 tysięcy to bardzo dużo i już to będzie trzeba traktować jako ogromny sukces!

Lagnapis 2017-03-14 09:07:51

Serdeczenie dziękuje wam wszystkim za ciepłe słowa. Rzeczywiście kwota jest spora i czasu mało, dlatego zachęcam do wsparcia w każdej formie :D
Jak każdy z was wie o pszczoły trzeba walczyć, razem i zarówno każdy z osobna. Ja wybrałem taką drogę.
Pozdrawiam,
Daniel Borak

Antoni 2017-03-16 19:28:14

Takie pomysły warto wspierać i warto rozpowszechniać! Szkoda, że działa Pan lokalnie bo myślę, że w innych miejscach w Polsce też dużo młodzieży chciałoby posłuchać o pszczołach!  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Linia pszczół cau: W

Truteń - samiec pszczoły miodnej

Różnice między pszczołą a osą