Portal Pszczelarski

Pasieka Zarodowa w Maciejowie - plany na 2017 rok

pszczelarstwo opolskie Pasieka Zarodowa w Maciejowie pasieka zarodowa Jan Dzierżon

Dolina Stobrawy, spółka zarządzająca Pasieką Zarodową w Maciejowie, zakończyła 2016 rok na plusie. To pozwala na realizację przez samorządowców (powiatowi i gminie Kluczbork) kolejnych przedsięwzięć, które zapowiadali w zeszłym roku.

Piotr Pośpiech, starosta kluczborski, informuje słuchaczy Radio Opole, że Pasieka Zarodowa w Maciejowie aplikowała o środkich w trzech różnych naborach: dziedzictwie kulturalnym, Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) oraz bioróżnorodności. Środki pozyskane z Unii Europejskiej mają pozwolić nie tylko na remont, ale również na stworzenie miejsca, które chętnie będą odwiedzać całe rodziny.

Przedsięwzięcia te mają być realizowane równocześnie z podstawową działalnością pasieki zarodowej, tj. sprzedażą matek pszczelich oraz rozbudową sieci sprzedaży miodu.

Aktualnie starostwo posiada dokumentację umożliwiającą m.in. remont zabytkowego dworku, w którym mieszkał ksiądz Jan Dzierżon, oraz utworzenie w nim centrum edukacyjnego.

Opracowano na podstawie:

Radio Opole, Kluczbork stawia na miód i edukację ekologiczną, http://radio.opole.pl/100,186757,kluczbork-stawia-na-miod-i-edukacje-ekologiczna-, Data publikacji: 07.02.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Zobacz również:

Pasieka Zarodowa w Maciejowie - plany urzędników z Kluczborka (2016)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4358

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Opodatkowanie pasieki do 80 rodzin pszczelich

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2016/2019 - terminarz, wymagania, kosztorys

Zasady rozliczania się w ramach projektu WRPP w latach 2016/2019

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia