Portal Pszczelarski

Część litewskich żołnierzy nie zje posiłków z miodem 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo na Litwie miód

Na Wojsko Litewskie spadła fala krytyki ze strony wegetarian, jakoby żołnierze nie otrzymywali właściwych posiłków. Choć odsetek wegetarian wśród żołnierzy litewskich jest niewielki, to nie miało to znaczenia dla wprowadzenia trzech alternatywnych jadłospisów. 

Jak podkreśla pułkownik Ramūnas Baronas z Zarządu Logistyki Wojska Litewskiego, każdy obywatel pełniący służbę wojskową powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki. Tyczy się to również zaopatrzenia żołnierzy w pełnowartościowe posiłki. 

Taka postawa przyczyniła się do opracowania trzech propozycji menu: dwóch zawierających produkty pochodzenia zwierzęcego i jednej bez m.in. takich składników jak mleko, jajka, mięso, ryby i miód.

Serwis Wiadomości Znad Wilii przytacza przykładowy jadłospis na trzeci dzień miesiąca służby wojskowej: "(...) żołnierze nie mający preferencji żywieniowych na śniadanie otrzymują kluski z twarogu, wegetarianie – omlet z serem, a żołnierze, w których jadłospisie nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego – duszoną soczewicę z warzywami. Na obiad pierwsi jedzą zupę ogórkową, gulasz i kaszę gryczaną, drudzy – zupę ogórkową i kotlety sojowe z kaszą gryczaną i masłem, trzeci – zupę ogórkową, kotlety sojowe i ryż."

Opracowano na podstawie:

Wiadomości znad Wilii, Wojsko wprowadziło posiłki alternatywne, http://zw.lt/bezpieczenstwo/wojsko-wprowadzilo-posilki-alternatywne/, Data publikacji: 11.02.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1030

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2017-02-26 16:43:31

nie wiedzom co tracom

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.