Portal Pszczelarski

Część litewskich żołnierzy nie zje posiłków z miodem 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo na Litwie miód

Na Wojsko Litewskie spadła fala krytyki ze strony wegetarian, jakoby żołnierze nie otrzymywali właściwych posiłków. Choć odsetek wegetarian wśród żołnierzy litewskich jest niewielki, to nie miało to znaczenia dla wprowadzenia trzech alternatywnych jadłospisów. 

Jak podkreśla pułkownik Ramūnas Baronas z Zarządu Logistyki Wojska Litewskiego, każdy obywatel pełniący służbę wojskową powinien mieć zapewnione odpowiednie warunki. Tyczy się to również zaopatrzenia żołnierzy w pełnowartościowe posiłki. 

Taka postawa przyczyniła się do opracowania trzech propozycji menu: dwóch zawierających produkty pochodzenia zwierzęcego i jednej bez m.in. takich składników jak mleko, jajka, mięso, ryby i miód.

Serwis Wiadomości Znad Wilii przytacza przykładowy jadłospis na trzeci dzień miesiąca służby wojskowej: "(...) żołnierze nie mający preferencji żywieniowych na śniadanie otrzymują kluski z twarogu, wegetarianie – omlet z serem, a żołnierze, w których jadłospisie nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego – duszoną soczewicę z warzywami. Na obiad pierwsi jedzą zupę ogórkową, gulasz i kaszę gryczaną, drudzy – zupę ogórkową i kotlety sojowe z kaszą gryczaną i masłem, trzeci – zupę ogórkową, kotlety sojowe i ryż."

Opracowano na podstawie:

Wiadomości znad Wilii, Wojsko wprowadziło posiłki alternatywne, http://zw.lt/bezpieczenstwo/wojsko-wprowadzilo-posilki-alternatywne/, Data publikacji: 11.02.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1320

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-02-26 16:43:31

nie wiedzom co tracom  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Pasieki powyżej 80 rodzin pszczelich - formy opodatkowania

Pszczelarz a faktura VAT RR

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych