Portal Pszczelarski

Pszczoły przerwały mecz krykieta w Johannesburgu 2017

Źródło screena: youtube.com/watch?v=85RYVO355tI

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Południowej Afryce rój pszczół na meczu krykieta

The Guardian donosi, że podczas meczu w krykieta między zespołami Sri Lanki i RPA doszło do niecodziennego wydarzenia. Rój pszczół osiadł na płycie boiska powodując dosłowne powalenie sportowców na ziemię.

Trzecia gra Mistrzostw świata w krykiecie w Johannesburgu (stolicy Południowej Afryki) została przerwana w momencie, kiedy zawodnicy RPA wygrywali ze swoimi rywalami wynikiem 115:4.

Początkowo rój pszczół próbowano "okiełznać" za pomocą wiadra ze słodkim napojem i miodem. Przedsięwzięcie nie powiodło się, podobnie jak próba spłoszenia pszczół za pomocą gaśnicy. Dopiero później na stadion został wezwany zawodowy pszczelarz, który zebrał owady.

Ostatecznie drużyna RPA odniosła zwycięstwo.

Opracowano na podstawie:

The Guardian, South Africa defy swarm of bees to beat Sri Lanka by seven wickets, https://www.theguardian.com/sport/2017/feb/05/south-africa-swarm-of-bees-seven-wickets-sri-lanka-cricket, Data publikacji: 05.02.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Sputnik Polska, Pszczoły powaliły sportowców na ziemię, https://pl.sputniknews.com/wideoklub/201702064768766-pszczoly-powalily-sportowcow-na-ziemie/, Data publikacji: 06.02.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1849

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2017-02-26 16:27:32

z gasnica na pszczoly to juz trzeba miec niezle w glowie nakielbaszone

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.