Portal Pszczelarski

W Wielkiej Brytanii Tesco podkarmia pszczoły cukrem 2017

pszczelarstwo na świecie pszczelarstwo w Wielkiej Brytanii podkarmianie pszczół Tesco

Wszyscy detaliści wyrzucają na śmieci uszkodzone opakowania z żywnością, w tym także z cukrem. Tesco wyłamuje się i, budując wizerunek firmy dbającej o zrównoważony rozwój i środowisko, podejmuje szlachetną inicjatywę. 

Cukier z uszkodzonego opakowania nie nadaje się do konsumpcji przez człowieka. Co innego jeżeli chodzi o pszczoły i właśnie dlatego Lucy Hughes z Tesco nawiązała kontakt ze stowarzyszeniami zajmującymi się ochroną pszczół. Cukier z uszkodzonych opakowań z sieci sklepów Tesco jest przekazywany pszczelarzom z brytyjskich regionów Conwall i Devon. Ci wykorzystują go do jesienno-zimowego podkarmiana pszczół na terenach, na których występuje niedostatek pożytku. 

Choć pojawiają się głosy, że jest to sprytny zabieg PR, warto nadmienić, że pogłowie pszczół w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej dekady spadło aż o jedną trzecią. Wśród prawdopodobnych źródeł tego stanu rzeczy wymienia się stale zmniejszający się obszar łąk oraz choroby dotykające pszczoły. Nick Bentham-Green, przedstawiciel stowarzyszenia pszczelarzy, podkreśla, że wsparcie Tesco jest nieocenione, zwłaszcza biorąc pod uwagę pomoc w zachowaniu brytyjskiej pszczoły miodnej.

Czy sieć Tesco podejmie się podobnej inicjatywy także i w Polsce? Zobaczymy. Póki co nikt o tym oficjalnie nie mówi.

Opracowano na podstawie:

Portal Wiadomości Handlowe, Tesco zapobiera marnowaniu żywności i ... dokarmia pszczoły, https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/tesco-zapobiega-marnowaniu-zywnosci-i-dokarmia-psz,10633, Data publikacji: 09.02.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Puls Biznesu, Zamiast wyrzucać cukier karmią nim pszczoły, https://www.pb.pl/zamiast-wyrzucac-cukier-karmia-nim-pszczoly-854231, Data publikacji: 08.02.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1578

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2017-02-22 08:49:40

W sumie to dobrze, że takie na takie podejście ktoś się zdecydował. Dzięki temu żywność się nie marnuje, a przy okazji wspiera się rodzime pszczelarstwo, które ewidentnie ma w tamtych rejonach problem.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.