Portal Pszczelarski

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017

pszczelarstwo dolnośląskie Henryk Kłak Rada Koordynacyjna Dolnośląskich Związków Pszczelarzy Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie Alojzy Wacławek

Henryk Kłak, pszczelarz z 52-letnim doświadczeniem, prezes Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie, zdobywca statuetki ks. Jana Dzierżona za zasługi dla pszczelarstwa polskiego, zastąpił 11 stycznia 2017 r. Alojzego Wacławka na stanowisku przewodniczącego Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy.

Nowo wybrany przewodniczący, mimo iż pełnić będzie funkcję społecznie, zapowiedział ze swojej strony duże zaangażowanie w ramach szerzenia współpracy z samorządami i instytucjami na szczeblu ponadregionalnymi. W trosce o dobro polskich pszczelarzy chce wdrożenia ustaw regulujących polskie pszczelarstwo, w szczególności kwestie związane z importem miodu zza granicy, przede wszystkim z Ukrainy.

Henryk Kłak zauważa również konieczność realizacji większych i głośniejszych kampanii reklamowych promujących polskie miody. Z pewnością pogląd ten podzielają również i inni pszczelarze, widząc zwiększające się limity na import żywności (w tym głównie miodów) z krajów spoza Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie:

Gazea Oława, Trzeba promować polskie miody, http://www.gazeta-olawa.pl/news/57573-trzeba-promowac-polskie-miody/, Data publikacji: 23.01.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Zobacz również:

Prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich spotkali się w Oławie 2017

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1924

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-11 18:40:47

Czy to nie jest przypadkiem osoba zamieszana w aferę miodową PZP na Allegro? Czy mylę osoby?  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Łosoś w musztardzie i miodzie

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Marchewka z jabłkiem i miodem

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.