Portal Pszczelarski

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017

pszczelarstwo dolnośląskie Henryk Kłak Rada Koordynacyjna Dolnośląskich Związków Pszczelarzy Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie Alojzy Wacławek

Henryk Kłak, pszczelarz z 52-letnim doświadczeniem, prezes Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie, zdobywca statuetki ks. Jana Dzierżona za zasługi dla pszczelarstwa polskiego, zastąpił 11 stycznia 2017 r. Alojzego Wacławka na stanowisku przewodniczącego Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy.

Nowo wybrany przewodniczący, mimo iż pełnić będzie funkcję społecznie, zapowiedział ze swojej strony duże zaangażowanie w ramach szerzenia współpracy z samorządami i instytucjami na szczeblu ponadregionalnymi. W trosce o dobro polskich pszczelarzy chce wdrożenia ustaw regulujących polskie pszczelarstwo, w szczególności kwestie związane z importem miodu zza granicy, przede wszystkim z Ukrainy.

Henryk Kłak zauważa również konieczność realizacji większych i głośniejszych kampanii reklamowych promujących polskie miody. Z pewnością pogląd ten podzielają również i inni pszczelarze, widząc zwiększające się limity na import żywności (w tym głównie miodów) z krajów spoza Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie:

Gazea Oława, Trzeba promować polskie miody, http://www.gazeta-olawa.pl/news/57573-trzeba-promowac-polskie-miody/, Data publikacji: 23.01.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Zobacz również:

Prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich spotkali się w Oławie 2017

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1800

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-11 18:40:47

Czy to nie jest przypadkiem osoba zamieszana w aferę miodową PZP na Allegro? Czy mylę osoby?  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.