Portal Pszczelarski

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017

pszczelarstwo dolnośląskie Henryk Kłak Rada Koordynacyjna Dolnośląskich Związków Pszczelarzy Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie Alojzy Wacławek

Henryk Kłak, pszczelarz z 52-letnim doświadczeniem, prezes Rejonowego Zrzeszenia Pszczelarzy w Oławie, zdobywca statuetki ks. Jana Dzierżona za zasługi dla pszczelarstwa polskiego, zastąpił 11 stycznia 2017 r. Alojzego Wacławka na stanowisku przewodniczącego Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy.

Nowo wybrany przewodniczący, mimo iż pełnić będzie funkcję społecznie, zapowiedział ze swojej strony duże zaangażowanie w ramach szerzenia współpracy z samorządami i instytucjami na szczeblu ponadregionalnymi. W trosce o dobro polskich pszczelarzy chce wdrożenia ustaw regulujących polskie pszczelarstwo, w szczególności kwestie związane z importem miodu zza granicy, przede wszystkim z Ukrainy.

Henryk Kłak zauważa również konieczność realizacji większych i głośniejszych kampanii reklamowych promujących polskie miody. Z pewnością pogląd ten podzielają również i inni pszczelarze, widząc zwiększające się limity na import żywności (w tym głównie miodów) z krajów spoza Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie:

Gazea Oława, Trzeba promować polskie miody, http://www.gazeta-olawa.pl/news/57573-trzeba-promowac-polskie-miody/, Data publikacji: 23.01.2017 r., Data odczytu: 11.02.2017 r.

Zobacz również:

Prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich spotkali się w Oławie 2017

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1852

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-11 18:40:47

Czy to nie jest przypadkiem osoba zamieszana w aferę miodową PZP na Allegro? Czy mylę osoby?  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu

Bastani – perskie lody szafranowe

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja