Portal Pszczelarski

Uroczysko - warsztat pszczelarski obok Dworca Warszawa Wschodnia

pszczelarstwo mazowieckie Warszawskie Bractwo Bartne Uroczysko warsztat pszczelarski pszczelarstwo miejskie

Warszawskie Bractwo Bartne (stowarzyszenie założone przez informatyka, handlowca, operatora telewizyjnego, przewodniczkę, animatora kultury oraz alpinistę, po godzinach zajmujących się pszczelarstwem) planuje niebawem wdrożyć w życie wyjątkowy pomysł - warsztat pszczelarski.

Uroczysko, bo tak będzie nazywać się, to miejsce głównie dla pszczelarzy amatorów i osób, którym los pszczołowatych nie będzie obojętny. To również miejsce, gdzie będzie można skorzystać ze sprzętu pasiecznego (w szczególności z miodarki) i np. odwirować miód z własnych ramek. W Uroczysku znajdować się będzie również stolarnia, w której będzie można w miłej atmosferze zbudować ule oraz drewniane ramki.

Warszawskie Bractwo Bartne planuje również w owym warsztacie pszczelarskim prowadzić wykłady oraz udostępniać literaturę ekologiczno-przyrodniczą.

Uroczysko ma powstać na działce (dzierżawionej przez Warszawskie Bractwo Bartne od dzielnicy Praga Południe), o wielkości blisko 800 m2, w okolicach Dworca Wschodniego od strony ul. Lubelskiej. Pierwsze prace planowane są w marcu 2017 r., zaś oficjalne otwarcie warszatatu pszczelarskiego zaplanowano na 21 kwietnia br. 

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl, Naprzeciw Dworca Wschodniego powstanie warsztat pszczelarski, http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21278821,naprzeciw-dworca-wschodniego-powstanie-warsztat-pszczelarski.html, Data publikacji: 23.01.2017 r., Data odczytu: 05.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1796

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2017-02-09 20:44:33

bedzie to do czasu az kibole nie pojawia sie w okolicy i nie zniszcza tego

blondynekkrk

2017-02-11 18:43:46

No niestety... Mam nadzieję, że zainwestują w kamery lub ochronę, a najlepiej i w to, i w to :) Ale pomysł jest zacny i bardzo popieram, mimo iż jestem z Krakowa :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.