Portal Pszczelarski

Uroczysko - warsztat pszczelarski obok Dworca Warszawa Wschodnia

pszczelarstwo mazowieckie Warszawskie Bractwo Bartne Uroczysko warsztat pszczelarski pszczelarstwo miejskie

Warszawskie Bractwo Bartne (stowarzyszenie założone przez informatyka, handlowca, operatora telewizyjnego, przewodniczkę, animatora kultury oraz alpinistę, po godzinach zajmujących się pszczelarstwem) planuje niebawem wdrożyć w życie wyjątkowy pomysł - warsztat pszczelarski.

Uroczysko, bo tak będzie nazywać się, to miejsce głównie dla pszczelarzy amatorów i osób, którym los pszczołowatych nie będzie obojętny. To również miejsce, gdzie będzie można skorzystać ze sprzętu pasiecznego (w szczególności z miodarki) i np. odwirować miód z własnych ramek. W Uroczysku znajdować się będzie również stolarnia, w której będzie można w miłej atmosferze zbudować ule oraz drewniane ramki.

Warszawskie Bractwo Bartne planuje również w owym warsztacie pszczelarskim prowadzić wykłady oraz udostępniać literaturę ekologiczno-przyrodniczą.

Uroczysko ma powstać na działce (dzierżawionej przez Warszawskie Bractwo Bartne od dzielnicy Praga Południe), o wielkości blisko 800 m2, w okolicach Dworca Wschodniego od strony ul. Lubelskiej. Pierwsze prace planowane są w marcu 2017 r., zaś oficjalne otwarcie warszatatu pszczelarskiego zaplanowano na 21 kwietnia br. 

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl, Naprzeciw Dworca Wschodniego powstanie warsztat pszczelarski, http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21278821,naprzeciw-dworca-wschodniego-powstanie-warsztat-pszczelarski.html, Data publikacji: 23.01.2017 r., Data odczytu: 05.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1903

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-02-09 20:44:33

bedzie to do czasu az kibole nie pojawia sie w okolicy i nie zniszcza tego

blondynekkrk 2017-02-11 18:43:46

No niestety... Mam nadzieję, że zainwestują w kamery lub ochronę, a najlepiej i w to, i w to :) Ale pomysł jest zacny i bardzo popieram, mimo iż jestem z Krakowa :)  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zryczałtowany podatek dochodowy przy sprzedaży bezpośredniej produktów pszczelich przetworzonych

Obowiązki pszczelarza na koniec roku podatkowego

Ewidencje przy rozliczaniu się na podstawie PKPiR

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom