Portal Pszczelarski

Uroczysko - warsztat pszczelarski obok Dworca Warszawa Wschodnia

pszczelarstwo mazowieckie Warszawskie Bractwo Bartne Uroczysko warsztat pszczelarski pszczelarstwo miejskie

Warszawskie Bractwo Bartne (stowarzyszenie założone przez informatyka, handlowca, operatora telewizyjnego, przewodniczkę, animatora kultury oraz alpinistę, po godzinach zajmujących się pszczelarstwem) planuje niebawem wdrożyć w życie wyjątkowy pomysł - warsztat pszczelarski.

Uroczysko, bo tak będzie nazywać się, to miejsce głównie dla pszczelarzy amatorów i osób, którym los pszczołowatych nie będzie obojętny. To również miejsce, gdzie będzie można skorzystać ze sprzętu pasiecznego (w szczególności z miodarki) i np. odwirować miód z własnych ramek. W Uroczysku znajdować się będzie również stolarnia, w której będzie można w miłej atmosferze zbudować ule oraz drewniane ramki.

Warszawskie Bractwo Bartne planuje również w owym warsztacie pszczelarskim prowadzić wykłady oraz udostępniać literaturę ekologiczno-przyrodniczą.

Uroczysko ma powstać na działce (dzierżawionej przez Warszawskie Bractwo Bartne od dzielnicy Praga Południe), o wielkości blisko 800 m2, w okolicach Dworca Wschodniego od strony ul. Lubelskiej. Pierwsze prace planowane są w marcu 2017 r., zaś oficjalne otwarcie warszatatu pszczelarskiego zaplanowano na 21 kwietnia br. 

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl, Naprzeciw Dworca Wschodniego powstanie warsztat pszczelarski, http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21278821,naprzeciw-dworca-wschodniego-powstanie-warsztat-pszczelarski.html, Data publikacji: 23.01.2017 r., Data odczytu: 05.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2090

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-02-09 20:44:33

bedzie to do czasu az kibole nie pojawia sie w okolicy i nie zniszcza tego

blondynekkrk 2017-02-11 18:43:46

No niestety... Mam nadzieję, że zainwestują w kamery lub ochronę, a najlepiej i w to, i w to :) Ale pomysł jest zacny i bardzo popieram, mimo iż jestem z Krakowa :)  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Lekko miodowa sałatka z ogórków i czerwonej cebuli

Carpaccio z kaczki w miodowym dressingu

Wieprzowe polędwiczki miodowo-musztardowe

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Projekt Bzykająca Przyczepka

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Konferencja Pszczelarska: Gospodarka Pasieczna i Wychów Matek w sezonie 2015