Portal Pszczelarski

Uroczysko - warsztat pszczelarski obok Dworca Warszawa Wschodnia

pszczelarstwo mazowieckie Warszawskie Bractwo Bartne Uroczysko warsztat pszczelarski pszczelarstwo miejskie

Warszawskie Bractwo Bartne (stowarzyszenie założone przez informatyka, handlowca, operatora telewizyjnego, przewodniczkę, animatora kultury oraz alpinistę, po godzinach zajmujących się pszczelarstwem) planuje niebawem wdrożyć w życie wyjątkowy pomysł - warsztat pszczelarski.

Uroczysko, bo tak będzie nazywać się, to miejsce głównie dla pszczelarzy amatorów i osób, którym los pszczołowatych nie będzie obojętny. To również miejsce, gdzie będzie można skorzystać ze sprzętu pasiecznego (w szczególności z miodarki) i np. odwirować miód z własnych ramek. W Uroczysku znajdować się będzie również stolarnia, w której będzie można w miłej atmosferze zbudować ule oraz drewniane ramki.

Warszawskie Bractwo Bartne planuje również w owym warsztacie pszczelarskim prowadzić wykłady oraz udostępniać literaturę ekologiczno-przyrodniczą.

Uroczysko ma powstać na działce (dzierżawionej przez Warszawskie Bractwo Bartne od dzielnicy Praga Południe), o wielkości blisko 800 m2, w okolicach Dworca Wschodniego od strony ul. Lubelskiej. Pierwsze prace planowane są w marcu 2017 r., zaś oficjalne otwarcie warszatatu pszczelarskiego zaplanowano na 21 kwietnia br. 

Opracowano na podstawie:

Wyborcza.pl, Naprzeciw Dworca Wschodniego powstanie warsztat pszczelarski, http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1,34862,21278821,naprzeciw-dworca-wschodniego-powstanie-warsztat-pszczelarski.html, Data publikacji: 23.01.2017 r., Data odczytu: 05.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2002

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-02-09 20:44:33

bedzie to do czasu az kibole nie pojawia sie w okolicy i nie zniszcza tego

blondynekkrk 2017-02-11 18:43:46

No niestety... Mam nadzieję, że zainwestują w kamery lub ochronę, a najlepiej i w to, i w to :) Ale pomysł jest zacny i bardzo popieram, mimo iż jestem z Krakowa :)  Współpracują z portalem:

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Podział miodów pitnych

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Naleśniki w karmelizowanym sosie pomarańczowym z miodem

Naleśniki bananowe z miodem

Puchowa owsianka na różanym mleku

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę