Portal Pszczelarski

Seminarium pszczelarskie w Mariówce 2017

pszczelarstwo mazowieckie wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska luty 2017 2017 Mariówka Mirosław Sitarek Dorota Kruczyńska Maria Olas-Sochacka Zbigniew Kołtowski Mariusz Chojnowski

14 lutego 2017 r. w Mariówce (województwo mazowieckie, powiat przysuski) w NZOZ Promień odbędzie się seminarium pt. "Upowszechnianie dawnych odmian roślin ogrodniczych wyrazem nowoczesności i patriotyzmu". Organizatorem przedsięwzięcia są: Ośrodek Edukacyjno-Profilaktyczny Sióst Służek oraz Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Program wydarzenia pn. Upowszechnianie dawnych odmian roślin ogrodniczych wyrazem nowoczesności i patriotyzmu:

14.02.2017 r. (wtorek)

9:30-10:00 - Różaniec w intencji Ojczyzny w kaplicy NZOZ Promień

10:00-10:20 - Powitanie gości

10:20-10:40 - dr Mirosław Sitarek - Program Wieloletni IHAR-PIB/IO - Gromadzenie i zachowanie w kolekcjach ex situ zasobów genowych roślin warzywnych, sadownicznych, osobnych i miododajnych oraz spokrewnionych dzikich gatunków

10:40-11:30 - dr Dorota Kruczyńska - Dawne odmiany jabłoni i gruszy

11:30-12:00 - Przerwa kawowa

12:00-12:10 - Anioł Pański

12:10-12:40 - dr Maria Olas-Sochacka - Bioróżnorodność roślin warzywnych zgromadzonych w kolekcjach Instytutu Ogrodnictwa

12:40-13:30 - dr hab. Zbigniew Kołtowski, prof. Instytytu Ogrodnictwa - Rozpowszechnianie roślin miododajnych - to same korzyści dla pszczół, człowieka i środowiska

13:30-14:00 - dr Mariusz Chojnowski - Zasady udostępiniania rośin znajdujących się w kolekcjach

14:00-15:00 - Dyskusja i podsumowanie seminarium, indywidualne konsultacje, zapisy na materiał rozmnożeniowy oraz możliwość zwiedzania Centrum Rehabilitacji Promień

Na niniejszej seminarium pszczelarskim mile widziani będą w szczególności: rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze, sadownicy, działkowcy, uczniowie i nauczyciele, sołtysi, radni, samorządowcy, koła gospodyń wiejskich, dziennikarze, duszpasterze oraz osoby zainteresowane nasadzeniami dawnych odmian drzew owocowych i warzyw w swoim otoczeniu.

W trakcie seminarium organizatorzy przewidzieli prezentację niektórych gatunków warzywnych w formie nasion, cebul czy główek.

Miejsce wydarzenia:

NZOZ Promień
Mariówka 1
26-400 Przysucha

Zapisy:

Organizator prosi o wcześniejsze zgłaszanie udziału w seminarium pod numerem telefonu: 48 675-01-37

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1543

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.