Portal Pszczelarski

Miód Drawski - słodki produkt z Drawska Pomorskiego

pszczelarstwo pomorskie Miód Drawski Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim akcja pszczelarska

Miód Drawski to być może za niedługo nazwa określająca miody od pszczelarzy z Drawska Pomorskiego. 

Pszczelarze zrzeszeni w ramach Koła Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim 19 listopada 2016 r. podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do programu promocji Miodu Drawskiego, którego pomysł wyszedł od... urzędników drawskiego ratusza. Początku całego przedsięwzięcia trzeba doszukiwać się kilka miesięcy wcześniej, we wrześniu 2016 r., kiedy to Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim wraz z drawskimi urzędnikami zorganizowali spotkanie z dziećmi w drawskim centrum kultury, podczas którego najmłodsi uczestnicy otrzymali słoiczki z miodem do degustacji, zobaczyły film o zapylaczach oraz na żywo zobaczyły pszczoły. To wówczas padł pomysł o stworzeniu coś a'la produktu regionalnego. 

Miód Drawski już niebawem doczeka się unikalnych materiałów promocyjnych. Referat promocji drawskiego ratusza zlecił przygotowanie etykiet i opakowań na miody, które zaprezentowane mają być drawskim pszczelarzom jeszcze w lutym 2017 r. Jeżeli przypadną im do gustu, urzędnicy przystąpią do procedury rejestracji znaku towarowego i opracowania wspólnej koncepcji promocji produktu.

Opracowano na podstawie:

Drawskie Strony Internetowe, Miód Drawski - powstaje nowa marka w regionie, http://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/4950-miod-drawski-powstaje-nowa-marka-w-regionie, Data publikacji: 27.01.2017 r., Data odczytu: 02.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2499

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-05 20:17:49

Ciekawe czy to jedyne takie przedsięwzięcie, w którym jest prawie jednogłośna zgoda pszczelarzy i chęć współpracy? Można by pomyśleć o regionalizacji miodów. W ten sposób byłby np. Krakowski Miód, Warszawski Miód, Miód z Warmii i Mazur.  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chleb z szafranem i miodem

Konfitura z melona z imbirem i miodem

Bastani – perskie lody szafranowe

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Targi Sadowniczo-Warzywnicze Hort-Technika z panelem pszczelarskim - relacja