Portal Pszczelarski

Miód Drawski - słodki produkt z Drawska Pomorskiego

pszczelarstwo pomorskie Miód Drawski Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim akcja pszczelarska

Miód Drawski to być może za niedługo nazwa określająca miody od pszczelarzy z Drawska Pomorskiego. 

Pszczelarze zrzeszeni w ramach Koła Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim 19 listopada 2016 r. podjęli uchwałę w sprawie przystąpienia do programu promocji Miodu Drawskiego, którego pomysł wyszedł od... urzędników drawskiego ratusza. Początku całego przedsięwzięcia trzeba doszukiwać się kilka miesięcy wcześniej, we wrześniu 2016 r., kiedy to Koło Pszczelarzy w Drawsku Pomorskim wraz z drawskimi urzędnikami zorganizowali spotkanie z dziećmi w drawskim centrum kultury, podczas którego najmłodsi uczestnicy otrzymali słoiczki z miodem do degustacji, zobaczyły film o zapylaczach oraz na żywo zobaczyły pszczoły. To wówczas padł pomysł o stworzeniu coś a'la produktu regionalnego. 

Miód Drawski już niebawem doczeka się unikalnych materiałów promocyjnych. Referat promocji drawskiego ratusza zlecił przygotowanie etykiet i opakowań na miody, które zaprezentowane mają być drawskim pszczelarzom jeszcze w lutym 2017 r. Jeżeli przypadną im do gustu, urzędnicy przystąpią do procedury rejestracji znaku towarowego i opracowania wspólnej koncepcji promocji produktu.

Opracowano na podstawie:

Drawskie Strony Internetowe, Miód Drawski - powstaje nowa marka w regionie, http://www.dsi.net.pl/wszystkie-wiadomosci/item/4950-miod-drawski-powstaje-nowa-marka-w-regionie, Data publikacji: 27.01.2017 r., Data odczytu: 02.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 3348

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-05 20:17:49

Ciekawe czy to jedyne takie przedsięwzięcie, w którym jest prawie jednogłośna zgoda pszczelarzy i chęć współpracy? Można by pomyśleć o regionalizacji miodów. W ten sposób byłby np. Krakowski Miód, Warszawski Miód, Miód z Warmii i Mazur.



  Współpracują z portalem:

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Domowa musztarda z miodem

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

I Dolnośląski Kongres Pszczelarzy

Alicja Gadziałowska i nagroda ministra rolnictwa i rozwoju wsi w konkursie "Teraz Polska Promocja"

Jak powstaje miód pitny?