Portal Pszczelarski

Zespół Apis wygrał dla swojej szkoły sprzęt edukacyjny wart 5000 zł 2017

pszczelarstwo lubelskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom Apis

Chełmscy uczniowe zorganizowani w ramach zespołu "Apis", pod okiem Sylwii Mazurek, pokonali ponad 150 zespołów i zajmując 4 miejsce, wygrali dla swojej szkoły wyposażenie pracowni przyrodniczej o wartości 5000 zł. Jak to możliwe?

Uczniowie z chełmińskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi RAZEM, podobnie jak blisko 4 tys. polskich uczniów klas IV-VI z całej Polski, uczestniczyli w Akademii Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie, w ramach ogólnopolskiej akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Ich zadaniem była realizacja przez 3 miesiące różnych misji, bezpośrednio lub pośrednio związanych z pszczelarstwem.

Uczniowie wykazywali się w nich nie tylko umiejętnościami dziennikarskimi, ale również plastycznymi, wokalnymi, a nawet filmowymi, angażując w swoje działania również mieszkańców swoich miast. Uczniowie z Chełma nawiązali m.in. współpracę z dwoma sklepami ogrodniczymi, rozwieszali plakaty oraz zorganizowali flash mob, podczas którego wręczali mieszkańcom list z informacjami o działaniach na rzecz pszczół.

Poza wyposażeniem pracowni szkolnej, uczniowie zyskali dużą dawkę wiedzy na temat poszczególnych gatunków pszczół, procesu zapylania i roślin miododajnych, którą z pewnością wykorzystają w przyszłości!

Opracowano na podstawie:

Dziennik Wschodni, Uczniowie wygrali sprzęt do szkolnej pracowni. Co musieli zrobić?, http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/uczniowie-wygrali-sprzet-do-szkolnej-pracowni-co-musieli-zrobic,n,1000193285.html, Data publikacji: 31.01.2017 r., Data odczytu: 02.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1044

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Serniczki z malinami i miodem

Marchewkowe naleśniki z miodem

Lawendowe ciasto dyniowe

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Irlandzkie bułeczki owsiane z miodem

Kukurydziane bułeczki z miodem