Portal Pszczelarski

Zespół Apis wygrał dla swojej szkoły sprzęt edukacyjny wart 5000 zł 2017

pszczelarstwo lubelskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom Apis

Chełmscy uczniowe zorganizowani w ramach zespołu "Apis", pod okiem Sylwii Mazurek, pokonali ponad 150 zespołów i zajmując 4 miejsce, wygrali dla swojej szkoły wyposażenie pracowni przyrodniczej o wartości 5000 zł. Jak to możliwe?

Uczniowie z chełmińskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi RAZEM, podobnie jak blisko 4 tys. polskich uczniów klas IV-VI z całej Polski, uczestniczyli w Akademii Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie, w ramach ogólnopolskiej akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Ich zadaniem była realizacja przez 3 miesiące różnych misji, bezpośrednio lub pośrednio związanych z pszczelarstwem.

Uczniowie wykazywali się w nich nie tylko umiejętnościami dziennikarskimi, ale również plastycznymi, wokalnymi, a nawet filmowymi, angażując w swoje działania również mieszkańców swoich miast. Uczniowie z Chełma nawiązali m.in. współpracę z dwoma sklepami ogrodniczymi, rozwieszali plakaty oraz zorganizowali flash mob, podczas którego wręczali mieszkańcom list z informacjami o działaniach na rzecz pszczół.

Poza wyposażeniem pracowni szkolnej, uczniowie zyskali dużą dawkę wiedzy na temat poszczególnych gatunków pszczół, procesu zapylania i roślin miododajnych, którą z pewnością wykorzystają w przyszłości!

Opracowano na podstawie:

Dziennik Wschodni, Uczniowie wygrali sprzęt do szkolnej pracowni. Co musieli zrobić?, http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/uczniowie-wygrali-sprzet-do-szkolnej-pracowni-co-musieli-zrobic,n,1000193285.html, Data publikacji: 31.01.2017 r., Data odczytu: 02.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1113

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Marchewka z jabłkiem i miodem