Portal Pszczelarski

Zespół Apis wygrał dla swojej szkoły sprzęt edukacyjny wart 5000 zł 2017

pszczelarstwo lubelskie Akademia Przyjaciół Pszczół Z Kujawskim pomagamy pszczołom Apis

Chełmscy uczniowe zorganizowani w ramach zespołu "Apis", pod okiem Sylwii Mazurek, pokonali ponad 150 zespołów i zajmując 4 miejsce, wygrali dla swojej szkoły wyposażenie pracowni przyrodniczej o wartości 5000 zł. Jak to możliwe?

Uczniowie z chełmińskiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi RAZEM, podobnie jak blisko 4 tys. polskich uczniów klas IV-VI z całej Polski, uczestniczyli w Akademii Przyjaciół Pszczół: Pszczeli Bohaterowie, w ramach ogólnopolskiej akcji "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Ich zadaniem była realizacja przez 3 miesiące różnych misji, bezpośrednio lub pośrednio związanych z pszczelarstwem.

Uczniowie wykazywali się w nich nie tylko umiejętnościami dziennikarskimi, ale również plastycznymi, wokalnymi, a nawet filmowymi, angażując w swoje działania również mieszkańców swoich miast. Uczniowie z Chełma nawiązali m.in. współpracę z dwoma sklepami ogrodniczymi, rozwieszali plakaty oraz zorganizowali flash mob, podczas którego wręczali mieszkańcom list z informacjami o działaniach na rzecz pszczół.

Poza wyposażeniem pracowni szkolnej, uczniowie zyskali dużą dawkę wiedzy na temat poszczególnych gatunków pszczół, procesu zapylania i roślin miododajnych, którą z pewnością wykorzystają w przyszłości!

Opracowano na podstawie:

Dziennik Wschodni, Uczniowie wygrali sprzęt do szkolnej pracowni. Co musieli zrobić?, http://www.dziennikwschodni.pl/chelm/uczniowie-wygrali-sprzet-do-szkolnej-pracowni-co-musieli-zrobic,n,1000193285.html, Data publikacji: 31.01.2017 r., Data odczytu: 02.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 919

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.