Portal Pszczelarski

Wynalazcy przyszłości w Canal+ Discovery opowiedzą o sztucznej pszczole 2017

pszczelarstwo w Polsce sztuczna pszczoła Wynalazcy przyszłości

Na kanale telewizyjnym Canal+ Discovery, w każdą środę (rozpoczynając od 1 lutego 2017 r.) o godzinie 21:00 będzie można obejrzeć drugą edycję programu "Wynalazcy przyszłości". To program przedstawiający innowacje polskich naukowców.

Twórcy zapowiedzieli, że w drugim sezononie "Wynalazców przyszłości" poruszony zostanie m.in. temat sztucznej pszczoły (autonomicznego układu do mechanicznego zapylania roślin), która miałaby wyręczyć ludzi w zapylaniu roślin (w szczególności w miejscach gdzie brakuje zapylaczy).

Program prowadzi Marek Kotelnicki - osoba na co dzień wspierająca kreatywne i jednocześnie przedsiębiorcze osoby w realizacji ich projektów, wespół z Moniką Aksamit-Koperską, doktor nauk chemicznych.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2033

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Bigos z miodem

Chleb na owsiance z miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski