Portal Pszczelarski

Zespół doradczy ds. pszczelarstwa przy ministrze rolnictwa 2017

pszczelarstwo w Polsce Polski Związek Pszczelarski Krzysztof Jurgiel neonikotynoidy rzepak

1 lutego 2017 r. na spotkaniu Krzysztofa Jurgiela, szefa resortu rolnictwa, z działaczami Polskiego Związku Pszczelarskiego w Warszawie zdecydowano o powstaniu zespołu doradczego ds. pszczelarstwa. Zespół ten będzie odpowiedzialny za kreowanie polityki państwa Polskiego w zakresie szeroko pojętego pszczelarstwa, w tym m.in. importu miodu, problemami wynikającymi ze stosowania niektórych środków ochrony roślin i leków weterynaryjnych oraz ustawą o społeczno-zawodowych organizacjach rolników, na podstawie których działa m.in. sam PZP.

Zespół nie będzie miał prostego zadania, zwłaszcza jeżeli chodzi o sporną kwestię neonikotynoidów. Środowiska rolnicze zauważają, że nie ma skutecznych i jednocześnie alternatywnych preparatów, które gwarantowałyby ochronę m.in. upraw rzepaku. Ich zdaniem zakaz stosowania neonikotynoidów może spowodować wzrost strat. Pszczelarze są natomiast innego zdania i podnoszą argument ochrony owadów zapylających, w tym w szczególności pszczół.

Krzysztof Jurgiel zobowiązał się do czynnej współpracy z nowo powołanych zespołem. Trzymamy za słowo!

Opracowano na podstawie:

AgroPolska.pl, Pszczoły są ważne. Powstanie zespół doradczy ds. pszczelarstwa, http://www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/pszczoly-sa-wazne-powstanie-zespol-doradczy-ds-pszczelarstwa,3139.html, Data publikacji: 02.02.2017 r., Data odczytu: 02.02.2017 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1435

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.