Portal Pszczelarski

Pszczelarze z Pasieki Edukacyjnej odwiedzili pacjentów Oddziału Onkologii IMiD w Warszawie 2017

Źródło zdjęcia: facebook.com/FundacjaHerosi/

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska Pasieka Edukacyjna Stowarzyszenie Przyjaciół SOS Kropla Słodyczy

30 stycznia 2017 r. pszczelarze z Pasieki Edukacyjnej Stowarzyszenia Przyjaciół SOS odwiedzili podopiecznych Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, sprawiając im radość nie do opisania. 

Pszczelarze zabrali ze sobą profesjonalny sprzęt pszczelarski oraz ul z ramkami, które posłużyły im jako rekwizyty m.in. przy wyjaśnianiu powstawania pysznego miodu. Dzieci z Oddziału Onkologii Instytutu Matki i Dziecka, pod czujnym okiem doświadczonych pszczelarzy, miały również możliwość nauczenia się trudnej sztuki wytwarzania świec z wosku pszczelego.

Niniejsza akcja pszczelarska na stałe wpisała się w przedsięwzięcia realizowane przez warszawską Pasiekę Edukacyjną pod nazwą Kropla Słodyczy. Polega ona na zbiórce miodu od polskich pszczelarzy, a następnie na obdarowywaniu nim dzieci na oddziałach onkologicznych i w hospicjach. Dzięki niej dzieci choć na chwilę mają szansę zapomnieć o trudnej sytuacji w jakiej się znalazły. 

W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół SOS oraz w imieniu redakcji Portalu Pszczelarskiego pragnę serdecznie podziękować za dotychczasowe wsparcie działań realizowanych w ramach Pasieki Edukacyjnej i jednocześnie prosić o kolejne hojne miodowe wsparcie organizatora przedsięwzięcia na adres:

Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.
ul. Rzymowskiego 36/213
02-697 Warszawa
z dopiskiem Pasieka Edukacyjna

Więcej informacji na temat możliwości wsparcia oraz przyłączenia się do kolejnych akcji pszczelarskich w ramach Pasieki Edukacyjnej można uzyskać pod numerem telefonu: 601 365 756 oraz adresem e-mail: stowarzyszeniesos@o2.pl

Zobacz również:

Kropla Słodyczy - akcja pszczelarska 2016

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4369

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-01 16:24:27

Pięknie! Jestem z nich bardzo dumny! Prawdziwi pszczelarze!!!

arek 2017-02-02 20:40:26

Piękna inicjatywa. Widać, że dzieci są bardzo zaciekawione!  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Kolejny krok w ratowaniu pszczół!

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!