Portal Pszczelarski

Pszczelarze z Pasieki Edukacyjnej odwiedzili pacjentów Oddziału Onkologii IMiD w Warszawie 2017

Źródło zdjęcia: facebook.com/FundacjaHerosi/

pszczelarstwo mazowieckie akcja pszczelarska Pasieka Edukacyjna Stowarzyszenie Przyjaciół SOS Kropla Słodyczy

30 stycznia 2017 r. pszczelarze z Pasieki Edukacyjnej Stowarzyszenia Przyjaciół SOS odwiedzili podopiecznych Kliniki Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie, sprawiając im radość nie do opisania. 

Pszczelarze zabrali ze sobą profesjonalny sprzęt pszczelarski oraz ul z ramkami, które posłużyły im jako rekwizyty m.in. przy wyjaśnianiu powstawania pysznego miodu. Dzieci z Oddziału Onkologii Instytutu Matki i Dziecka, pod czujnym okiem doświadczonych pszczelarzy, miały również możliwość nauczenia się trudnej sztuki wytwarzania świec z wosku pszczelego.

Niniejsza akcja pszczelarska na stałe wpisała się w przedsięwzięcia realizowane przez warszawską Pasiekę Edukacyjną pod nazwą Kropla Słodyczy. Polega ona na zbiórce miodu od polskich pszczelarzy, a następnie na obdarowywaniu nim dzieci na oddziałach onkologicznych i w hospicjach. Dzięki niej dzieci choć na chwilę mają szansę zapomnieć o trudnej sytuacji w jakiej się znalazły. 

W imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół SOS oraz w imieniu redakcji Portalu Pszczelarskiego pragnę serdecznie podziękować za dotychczasowe wsparcie działań realizowanych w ramach Pasieki Edukacyjnej i jednocześnie prosić o kolejne hojne miodowe wsparcie organizatora przedsięwzięcia na adres:

Stowarzyszenie Przyjaciół S.O.S.
ul. Rzymowskiego 36/213
02-697 Warszawa
z dopiskiem Pasieka Edukacyjna

Więcej informacji na temat możliwości wsparcia oraz przyłączenia się do kolejnych akcji pszczelarskich w ramach Pasieki Edukacyjnej można uzyskać pod numerem telefonu: 601 365 756 oraz adresem e-mail: stowarzyszeniesos@o2.pl

Zobacz również:

Kropla Słodyczy - akcja pszczelarska 2016

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4292

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2017-02-01 16:24:27

Pięknie! Jestem z nich bardzo dumny! Prawdziwi pszczelarze!!!

arek 2017-02-02 20:40:26

Piękna inicjatywa. Widać, że dzieci są bardzo zaciekawione!  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pszczelarz, a kto to taki?

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie