Portal Pszczelarski

Szkolenie dla rolników w Nędzy 2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie współpraca rolno-pszczelarska relacja z wydarzenia szkolenie dla rolników w Nędzy 2017

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu zorganizował w Nędzy szkolenie dla rolników, którego tematem przewodnim był sposób i termin stosowania środków ochrony roślin, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zapylaczy.

Rolnicy uczestniczący w szkoleniu mieli możliwość poznania rodzajów środków stosowanych do oprysków oraz wytycznych zawartych na etykietach, którymi należy kierować się przy wykonywaniu tychże zabiegów. Podczas wykładów poruszona została również kwestia zachowania stosownej odległości od pasiek oraz kar, jakie grożą rolnikom za prowadzenie oprysków w terminach i miejscach prawnie zakazanych. 

Każdy uczestnik szkolenia dowiedział się również, że należy poinformować pszczelarzy o planowanych opryskach, aby ci mogli zabezpieczyć swoje pszczoły. W końcu bez pszczół owoc pracy rolników byłby o wiele mniejszy.

Opracowano na podstawie:

Polskie Radio Katowice, Nie dbasz o pszczoły? Zapłacisz karę., http://www.radio.katowice.pl/zobacz,26445,Nie-dbasz-o-pszczoly-Zaplacisz-kare-audio-.html, Data publikacji: 25.01.2017, Data odczytu: 28.01.2017

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1284

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Pierniczki świąteczne z miodem

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Ruta zwyczajna – roślina miododajna

Pierwszy oblot pszczół po zimowli

Skład chemiczny miodu – witaminy