Portal Pszczelarski

Szkolenie dla rolników w Nędzy 2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie współpraca rolno-pszczelarska relacja z wydarzenia szkolenie dla rolników w Nędzy 2017

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu zorganizował w Nędzy szkolenie dla rolników, którego tematem przewodnim był sposób i termin stosowania środków ochrony roślin, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zapylaczy.

Rolnicy uczestniczący w szkoleniu mieli możliwość poznania rodzajów środków stosowanych do oprysków oraz wytycznych zawartych na etykietach, którymi należy kierować się przy wykonywaniu tychże zabiegów. Podczas wykładów poruszona została również kwestia zachowania stosownej odległości od pasiek oraz kar, jakie grożą rolnikom za prowadzenie oprysków w terminach i miejscach prawnie zakazanych. 

Każdy uczestnik szkolenia dowiedział się również, że należy poinformować pszczelarzy o planowanych opryskach, aby ci mogli zabezpieczyć swoje pszczoły. W końcu bez pszczół owoc pracy rolników byłby o wiele mniejszy.

Opracowano na podstawie:

Polskie Radio Katowice, Nie dbasz o pszczoły? Zapłacisz karę., http://www.radio.katowice.pl/zobacz,26445,Nie-dbasz-o-pszczoly-Zaplacisz-kare-audio-.html, Data publikacji: 25.01.2017, Data odczytu: 28.01.2017

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1225

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Kurczak teriyaki z miodem

Ogórki z miodem

Chleb na owsiance z miodem

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie