Portal Pszczelarski

Szkolenie dla rolników w Nędzy 2017 - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo śląskie współpraca rolno-pszczelarska relacja z wydarzenia szkolenie dla rolników w Nędzy 2017

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Raciborzu zorganizował w Nędzy szkolenie dla rolników, którego tematem przewodnim był sposób i termin stosowania środków ochrony roślin, ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zapylaczy.

Rolnicy uczestniczący w szkoleniu mieli możliwość poznania rodzajów środków stosowanych do oprysków oraz wytycznych zawartych na etykietach, którymi należy kierować się przy wykonywaniu tychże zabiegów. Podczas wykładów poruszona została również kwestia zachowania stosownej odległości od pasiek oraz kar, jakie grożą rolnikom za prowadzenie oprysków w terminach i miejscach prawnie zakazanych. 

Każdy uczestnik szkolenia dowiedział się również, że należy poinformować pszczelarzy o planowanych opryskach, aby ci mogli zabezpieczyć swoje pszczoły. W końcu bez pszczół owoc pracy rolników byłby o wiele mniejszy.

Opracowano na podstawie:

Polskie Radio Katowice, Nie dbasz o pszczoły? Zapłacisz karę., http://www.radio.katowice.pl/zobacz,26445,Nie-dbasz-o-pszczoly-Zaplacisz-kare-audio-.html, Data publikacji: 25.01.2017, Data odczytu: 28.01.2017

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1168

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.