Portal Pszczelarski

Pożar u pszczelarza z Psar 2017

pszczelarstwo świętokrzyskie pożar stodoły pszczelarza pożar u pszczelarza Psary

Do poważnego pożaru doszło u rolnika w miejscowości Psary w gminie Bodzentyn w powiecie kieleckim. Zapaliła się stodoła, w której trzymano nie tylko maszyny, ale również zwierzęta, w tym ule z pszczołami.

Strażacy informacje o pożarze otrzymali w poniedziałek, 16.01.2017 po południu. Zanim wozy strażaków dojechały na miejsce, właścicielowi stodoły przy pomocy sąsiadów udało się wyprowadzić ze środka sześć kóz, 50 sztuk ptactwa oraz 15 uli z pszczołami. Wyprowadzono także ciągnik, kombajn oraz samochód osobowy. Zgodnie z informacjami podanymi przez Sławomira Karwata, zastępcę komendanta miejskiego kieleckiej straży pożarnej, strażakom udało się ocalić przed pożarem dom stojący w pobliżu spalonej stodoły. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Pożar był na tyle poważny, że w jego gaszeniu wzięło udział aż 9 zastępów strażaków, w sumie 30 ratowników. Nie udało się uratować wszystkiego, spaleniu uległo część maszyn. W trakcie dojazdu na akcje, jeden z wozów z OSP z Mirocic miał kolizję z samochodem osobowym. Nikomu nic się nie stało.

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Pożar stodoły w gminie Bodzentyn. Strażacy w drodze do akcji mieli wypadek, http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/pozar-stodoly-w-gminie-bodzentyn-strazacy-w-drodze-do-akcji-mieli-wypadek, data publikacji: 2017.01.17, data odczytu: 2017.01.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1665

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej