Portal Pszczelarski

Pożar u pszczelarza z Psar 2017

pszczelarstwo świętokrzyskie pożar stodoły pszczelarza pożar u pszczelarza Psary

Do poważnego pożaru doszło u rolnika w miejscowości Psary w gminie Bodzentyn w powiecie kieleckim. Zapaliła się stodoła, w której trzymano nie tylko maszyny, ale również zwierzęta, w tym ule z pszczołami.

Strażacy informacje o pożarze otrzymali w poniedziałek, 16.01.2017 po południu. Zanim wozy strażaków dojechały na miejsce, właścicielowi stodoły przy pomocy sąsiadów udało się wyprowadzić ze środka sześć kóz, 50 sztuk ptactwa oraz 15 uli z pszczołami. Wyprowadzono także ciągnik, kombajn oraz samochód osobowy. Zgodnie z informacjami podanymi przez Sławomira Karwata, zastępcę komendanta miejskiego kieleckiej straży pożarnej, strażakom udało się ocalić przed pożarem dom stojący w pobliżu spalonej stodoły. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Pożar był na tyle poważny, że w jego gaszeniu wzięło udział aż 9 zastępów strażaków, w sumie 30 ratowników. Nie udało się uratować wszystkiego, spaleniu uległo część maszyn. W trakcie dojazdu na akcje, jeden z wozów z OSP z Mirocic miał kolizję z samochodem osobowym. Nikomu nic się nie stało.

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Pożar stodoły w gminie Bodzentyn. Strażacy w drodze do akcji mieli wypadek, http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/pozar-stodoly-w-gminie-bodzentyn-strazacy-w-drodze-do-akcji-mieli-wypadek, data publikacji: 2017.01.17, data odczytu: 2017.01.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1615

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie