Portal Pszczelarski

Pożar u pszczelarza z Psar 2017

pszczelarstwo świętokrzyskie pożar stodoły pszczelarza pożar u pszczelarza Psary

Do poważnego pożaru doszło u rolnika w miejscowości Psary w gminie Bodzentyn w powiecie kieleckim. Zapaliła się stodoła, w której trzymano nie tylko maszyny, ale również zwierzęta, w tym ule z pszczołami.

Strażacy informacje o pożarze otrzymali w poniedziałek, 16.01.2017 po południu. Zanim wozy strażaków dojechały na miejsce, właścicielowi stodoły przy pomocy sąsiadów udało się wyprowadzić ze środka sześć kóz, 50 sztuk ptactwa oraz 15 uli z pszczołami. Wyprowadzono także ciągnik, kombajn oraz samochód osobowy. Zgodnie z informacjami podanymi przez Sławomira Karwata, zastępcę komendanta miejskiego kieleckiej straży pożarnej, strażakom udało się ocalić przed pożarem dom stojący w pobliżu spalonej stodoły. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej.

Pożar był na tyle poważny, że w jego gaszeniu wzięło udział aż 9 zastępów strażaków, w sumie 30 ratowników. Nie udało się uratować wszystkiego, spaleniu uległo część maszyn. W trakcie dojazdu na akcje, jeden z wozów z OSP z Mirocic miał kolizję z samochodem osobowym. Nikomu nic się nie stało.

Opracowano na podstawie:
Strefa Agro, Pożar stodoły w gminie Bodzentyn. Strażacy w drodze do akcji mieli wypadek, http://www.strefaagro.echodnia.eu/artykul/pozar-stodoly-w-gminie-bodzentyn-strazacy-w-drodze-do-akcji-mieli-wypadek, data publikacji: 2017.01.17, data odczytu: 2017.01.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1716

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower! w Polsce i za granicą

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016