Portal Pszczelarski

Fundacja Łąka i Zielony Budżet Obywatelski Lublina 2017

pszczelarstwo lubuskie Fundacja Łąka EkoMiasto pszczoły w mieście rośliny miododajne

Warszawska Fundacja Łąka powstała, ponieważ łąki w coraz większym stopniu znikają z polskiego krajobrazu, ustępując miejsca zabudowaniom i polom uprawnym. Twórcy Fundacji starają się spowolnić ten proces pokazując, jak ważne z ekologicznego punktu widzenia jest istnienie łąk w krajobrazie.

17 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie w Lublinie, w trakcie którego Karol Podyma oraz Maciej Podyma opowiedzieli mieszkańcom miasta o znaczeniu łąk. Pretekstem był Zielony Budżet Obywatelski, w ramach którego mieszkańcy miasta do końca stycznia mogą składać własne projekty. W trakcie spotkania przedstawiono projekt EkoMiasto, czyli przykładowe realizacje do wykorzystania w każdym mieście, takiej jak miejskie łąki z kwiatami oraz miejskie sady. Organizatorzy spotkania są praktykami. W ramach działań "Wieś w mieście to nie obciach" przeprowadzili cykl szkoleń dla urzędników z Wydziałów Ochrony Środowiska oraz nauczycieli, podczas których nie tylko zaprezentowali sposoby wykorzystania łąk, ale także znaczenie pszczół w mieście. Większa ilość skupisk miododajnych roślin to duża szansa na rozwój miejskich pszczół. Tego typu miejsca to z jednej strony tereny rekreacyjne, ale z drugiej – także przestrzeń edukacji i uwrażliwiania na problemy ekologiczne.

Opracowano na podstawie:
Dziennik Wschodni, Porozmawiają o łąkach w mieście. Spotkanie w Lublinie, http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/porozmawiaja-o-lakach-w-miescie-spotkanie-w-lublinie,n,1000192866.html, data publikacji: 2017.01.17, data odczytu: 2017.01.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1984

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.