Portal Pszczelarski

Fundacja Łąka i Zielony Budżet Obywatelski Lublina 2017

pszczelarstwo lubuskie Fundacja Łąka EkoMiasto pszczoły w mieście rośliny miododajne

Warszawska Fundacja Łąka powstała, ponieważ łąki w coraz większym stopniu znikają z polskiego krajobrazu, ustępując miejsca zabudowaniom i polom uprawnym. Twórcy Fundacji starają się spowolnić ten proces pokazując, jak ważne z ekologicznego punktu widzenia jest istnienie łąk w krajobrazie.

17 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie w Lublinie, w trakcie którego Karol Podyma oraz Maciej Podyma opowiedzieli mieszkańcom miasta o znaczeniu łąk. Pretekstem był Zielony Budżet Obywatelski, w ramach którego mieszkańcy miasta do końca stycznia mogą składać własne projekty. W trakcie spotkania przedstawiono projekt EkoMiasto, czyli przykładowe realizacje do wykorzystania w każdym mieście, takiej jak miejskie łąki z kwiatami oraz miejskie sady. Organizatorzy spotkania są praktykami. W ramach działań "Wieś w mieście to nie obciach" przeprowadzili cykl szkoleń dla urzędników z Wydziałów Ochrony Środowiska oraz nauczycieli, podczas których nie tylko zaprezentowali sposoby wykorzystania łąk, ale także znaczenie pszczół w mieście. Większa ilość skupisk miododajnych roślin to duża szansa na rozwój miejskich pszczół. Tego typu miejsca to z jednej strony tereny rekreacyjne, ale z drugiej – także przestrzeń edukacji i uwrażliwiania na problemy ekologiczne.

Opracowano na podstawie:
Dziennik Wschodni, Porozmawiają o łąkach w mieście. Spotkanie w Lublinie, http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/porozmawiaja-o-lakach-w-miescie-spotkanie-w-lublinie,n,1000192866.html, data publikacji: 2017.01.17, data odczytu: 2017.01.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1848

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Jak wygląda ochrona pszczół na Śląsku w 2017?

XI Dzień Pszczelarza w Hańsku

Toruński Festiwal Smaków 2017

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Nalewka jaśminowa z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele