Portal Pszczelarski

Fundacja Łąka i Zielony Budżet Obywatelski Lublina 2017

pszczelarstwo lubuskie Fundacja Łąka EkoMiasto pszczoły w mieście rośliny miododajne

Warszawska Fundacja Łąka powstała, ponieważ łąki w coraz większym stopniu znikają z polskiego krajobrazu, ustępując miejsca zabudowaniom i polom uprawnym. Twórcy Fundacji starają się spowolnić ten proces pokazując, jak ważne z ekologicznego punktu widzenia jest istnienie łąk w krajobrazie.

17 stycznia 2017 roku odbyło się spotkanie w Lublinie, w trakcie którego Karol Podyma oraz Maciej Podyma opowiedzieli mieszkańcom miasta o znaczeniu łąk. Pretekstem był Zielony Budżet Obywatelski, w ramach którego mieszkańcy miasta do końca stycznia mogą składać własne projekty. W trakcie spotkania przedstawiono projekt EkoMiasto, czyli przykładowe realizacje do wykorzystania w każdym mieście, takiej jak miejskie łąki z kwiatami oraz miejskie sady. Organizatorzy spotkania są praktykami. W ramach działań "Wieś w mieście to nie obciach" przeprowadzili cykl szkoleń dla urzędników z Wydziałów Ochrony Środowiska oraz nauczycieli, podczas których nie tylko zaprezentowali sposoby wykorzystania łąk, ale także znaczenie pszczół w mieście. Większa ilość skupisk miododajnych roślin to duża szansa na rozwój miejskich pszczół. Tego typu miejsca to z jednej strony tereny rekreacyjne, ale z drugiej – także przestrzeń edukacji i uwrażliwiania na problemy ekologiczne.

Opracowano na podstawie:
Dziennik Wschodni, Porozmawiają o łąkach w mieście. Spotkanie w Lublinie, http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/porozmawiaja-o-lakach-w-miescie-spotkanie-w-lublinie,n,1000192866.html, data publikacji: 2017.01.17, data odczytu: 2017.01.17.Liczba wyświetleń artykułu: 1722

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.