Portal Pszczelarski

Prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich spotkali się w Oławie 2017

pszczelarstwo dolnośląskie Polski Związek Pszczelarski w Warszawie Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Wałbrzyski Klub Pszczelarza Henryk Kłak

12 stycznia 2017 roku w Oławie doszło do wyjątkowego spotkania. Wzięli w nim udział prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich, którzy skupieni są w Radzie Prezesów Dolnośląskich Organizacji Pszczelarskich.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego, do Rady należy Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu, Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, a także organizacje pszczelarskie nie należące do struktur Polskiego Związku Pszczelarskiego, w tym Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu i Wałbrzyski Klub Pszczelarza.

Spotkanie miało za zadanie wypracowanie wspólnego kierunku współpracy z państwowymi i samorządowymi jednostkami i instytucjami, które zajmują się problematyką rolnictwa na terenie regionu Dolnego Śląska. Podczas przeprowadzonej dyskusji o merytorycznym charakterze, dokonał się podział poszczególnych zadań pomiędzy prezesów. Do funkcji koordynatora działań Rady wybrany został Henryk Kłak. Kolejne spotkanie prezesów na odbyć się 14 marca 2017 r. Podczas niego zgromadzeni dokonają wstępnej oceny kierunku podjętych działań. 

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Współpraca pszczelarzy na Dolnym Śląsku, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/wspolpraca-na-dolnymslasku, data publikacji: 2017.01.15, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017Liczba wyświetleń artykułu: 1567

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Amarantusowe batoniki z miodem

Pierniczki z miodem na święta - wersja 2

Torcik naleśnikowy z miodem

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kaczka po mazursku

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.