Portal Pszczelarski

Prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich spotkali się w Oławie 2017

pszczelarstwo dolnośląskie Polski Związek Pszczelarski w Warszawie Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Wałbrzyski Klub Pszczelarza Henryk Kłak

12 stycznia 2017 roku w Oławie doszło do wyjątkowego spotkania. Wzięli w nim udział prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich, którzy skupieni są w Radzie Prezesów Dolnośląskich Organizacji Pszczelarskich.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego, do Rady należy Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu, Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, a także organizacje pszczelarskie nie należące do struktur Polskiego Związku Pszczelarskiego, w tym Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu i Wałbrzyski Klub Pszczelarza.

Spotkanie miało za zadanie wypracowanie wspólnego kierunku współpracy z państwowymi i samorządowymi jednostkami i instytucjami, które zajmują się problematyką rolnictwa na terenie regionu Dolnego Śląska. Podczas przeprowadzonej dyskusji o merytorycznym charakterze, dokonał się podział poszczególnych zadań pomiędzy prezesów. Do funkcji koordynatora działań Rady wybrany został Henryk Kłak. Kolejne spotkanie prezesów na odbyć się 14 marca 2017 r. Podczas niego zgromadzeni dokonają wstępnej oceny kierunku podjętych działań. 

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Współpraca pszczelarzy na Dolnym Śląsku, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/wspolpraca-na-dolnymslasku, data publikacji: 2017.01.15, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017Liczba wyświetleń artykułu: 1744

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Tarta z brzoskwiniami i miodem

Grillowana karkówka miodowa

Pasta miodowo-miętowa

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Pieczone przepiórki miodowo-cynamonowe z kremem z pieczarek

Pularda w złotem kolorze z kartoflanymi kulkami

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami