Portal Pszczelarski

Prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich spotkali się w Oławie 2017

pszczelarstwo dolnośląskie Polski Związek Pszczelarski w Warszawie Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Wałbrzyski Klub Pszczelarza Henryk Kłak

12 stycznia 2017 roku w Oławie doszło do wyjątkowego spotkania. Wzięli w nim udział prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich, którzy skupieni są w Radzie Prezesów Dolnośląskich Organizacji Pszczelarskich.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego, do Rady należy Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu, Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, a także organizacje pszczelarskie nie należące do struktur Polskiego Związku Pszczelarskiego, w tym Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu i Wałbrzyski Klub Pszczelarza.

Spotkanie miało za zadanie wypracowanie wspólnego kierunku współpracy z państwowymi i samorządowymi jednostkami i instytucjami, które zajmują się problematyką rolnictwa na terenie regionu Dolnego Śląska. Podczas przeprowadzonej dyskusji o merytorycznym charakterze, dokonał się podział poszczególnych zadań pomiędzy prezesów. Do funkcji koordynatora działań Rady wybrany został Henryk Kłak. Kolejne spotkanie prezesów na odbyć się 14 marca 2017 r. Podczas niego zgromadzeni dokonają wstępnej oceny kierunku podjętych działań. 

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Współpraca pszczelarzy na Dolnym Śląsku, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/wspolpraca-na-dolnymslasku, data publikacji: 2017.01.15, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017Liczba wyświetleń artykułu: 1657

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Żeberka z rabarbarem pięciu smaków i miodem

Koktajl pietruszkowy z miodem

Różowe stringi z miodem

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy