Portal Pszczelarski

Prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich spotkali się w Oławie 2017

pszczelarstwo dolnośląskie Polski Związek Pszczelarski w Warszawie Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu Wałbrzyski Klub Pszczelarza Henryk Kłak

12 stycznia 2017 roku w Oławie doszło do wyjątkowego spotkania. Wzięli w nim udział prezesi dolnośląskich organizacji pszczelarskich, którzy skupieni są w Radzie Prezesów Dolnośląskich Organizacji Pszczelarskich.

Zgodnie z informacjami podanymi na stronie Polskiego Związku Pszczelarskiego, do Rady należy Dolnośląski Związek Pszczelarzy we Wrocławiu, Związek Pszczelarzy Ziemi Legnickiej, Rejonowe Zrzeszenie Pszczelarzy w Oławie, Regionalny Związek Pszczelarzy w Jeleniej Górze, a także organizacje pszczelarskie nie należące do struktur Polskiego Związku Pszczelarskiego, w tym Górnołużyckie Stowarzyszenie Pszczelarzy w Zgorzelcu i Wałbrzyski Klub Pszczelarza.

Spotkanie miało za zadanie wypracowanie wspólnego kierunku współpracy z państwowymi i samorządowymi jednostkami i instytucjami, które zajmują się problematyką rolnictwa na terenie regionu Dolnego Śląska. Podczas przeprowadzonej dyskusji o merytorycznym charakterze, dokonał się podział poszczególnych zadań pomiędzy prezesów. Do funkcji koordynatora działań Rady wybrany został Henryk Kłak. Kolejne spotkanie prezesów na odbyć się 14 marca 2017 r. Podczas niego zgromadzeni dokonają wstępnej oceny kierunku podjętych działań. 

Opracowano na podstawie:
Polski Związek Pszczelarski, Współpraca pszczelarzy na Dolnym Śląsku, http://www.zwiazekpszczelarski.pl/wspolpraca-na-dolnymslasku, data publikacji: 2017.01.15, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

Henryk Kłak przewodniczącym Rady Koordynacyjnej Dolnośląskich Związków Pszczelarzy 2017Liczba wyświetleń artykułu: 2110

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

IV Konferencja KD Pszczółka - podsumowanie wydarzenia

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę