Portal Pszczelarski

Ukraina wykorzystała roczny limit eksportu miodu w niecałe 2 tygodnie 2017

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy

Ministerstwo Polityki Rolnej i Gospodarki Żywnościowej Ukrainy poinformowało, że kraj ten już wykorzystał całość limitu na eksport miodu do krajów Unii Europejskiej na rok 2017. Stało się to dokładnie 11 stycznia 2017 r.

Zgodnie z doniesieniami portalu Wschodnik.pl, limit na import ukraińskiego miodu został wykorzystany w 100 procentach, natomiast na cukier w 64 procentach, a na soki winogronowe i jabłkowe – w 78 procentach. Wiceminister polityki rolnej i gospodarki żywnościowej Ukrainy do spraw integracji europejskiej Olha Trofimcewa poinformowała, że produkty rolne z Ukrainy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są chętnie sprowadzane przez importerów z terenów Unii Europejskiej. W ubiegłym roku także w całości zostały wykorzystane limity na eksport miodu. Zdaniem wiceminister, tak duże zainteresowanie ukraińskimi produktami spożywczymi jeszcze bardziej zachęca jej zespół do pracy. Z pewnością sporo ukraińskiego miodu trafiło także do polskich importerów.

Opracowano na podstawie:
Wschodnik, Ukraina już wykorzystała roczny limit na eksport miodu do UE, http://wschodnik.pl/biznes/item/9672-ukraina-juz-wykorzystala-roczny-limit-na-eksport-miodu-do-ue.html, data publikacji: 2017.01.15, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

5 tysięcy ton miodu z Ukrainy

Projekt zwiększenia limitów dla ukraińskiego miodu w Parlamencie EuropejskimLiczba wyświetleń artykułu: 1731

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-01-19 10:46:50

bardzo szybko sie udalo im uporac z limitem chyba bali sie rze zmieni sie limit na ich niekozysc  Współpracują z portalem:

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Zmiany w podatkach i składkach ZUS dla pszczelarzy w 2017 roku

Pszczelarz a faktura VAT RR

Przygotowanie projektów w ramach programu Wsparcia Rynku Produktów Pszczelich 2016/2017

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll