Portal Pszczelarski

Ukraina wykorzystała roczny limit eksportu miodu w niecałe 2 tygodnie 2017

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy

Ministerstwo Polityki Rolnej i Gospodarki Żywnościowej Ukrainy poinformowało, że kraj ten już wykorzystał całość limitu na eksport miodu do krajów Unii Europejskiej na rok 2017. Stało się to dokładnie 11 stycznia 2017 r.

Zgodnie z doniesieniami portalu Wschodnik.pl, limit na import ukraińskiego miodu został wykorzystany w 100 procentach, natomiast na cukier w 64 procentach, a na soki winogronowe i jabłkowe – w 78 procentach. Wiceminister polityki rolnej i gospodarki żywnościowej Ukrainy do spraw integracji europejskiej Olha Trofimcewa poinformowała, że produkty rolne z Ukrainy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są chętnie sprowadzane przez importerów z terenów Unii Europejskiej. W ubiegłym roku także w całości zostały wykorzystane limity na eksport miodu. Zdaniem wiceminister, tak duże zainteresowanie ukraińskimi produktami spożywczymi jeszcze bardziej zachęca jej zespół do pracy. Z pewnością sporo ukraińskiego miodu trafiło także do polskich importerów.

Opracowano na podstawie:
Wschodnik, Ukraina już wykorzystała roczny limit na eksport miodu do UE, http://wschodnik.pl/biznes/item/9672-ukraina-juz-wykorzystala-roczny-limit-na-eksport-miodu-do-ue.html, data publikacji: 2017.01.15, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

5 tysięcy ton miodu z Ukrainy

Projekt zwiększenia limitów dla ukraińskiego miodu w Parlamencie EuropejskimLiczba wyświetleń artykułu: 1619

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati

2017-01-19 10:46:50

bardzo szybko sie udalo im uporac z limitem chyba bali sie rze zmieni sie limit na ich niekozysc

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.