Portal Pszczelarski

Ukraina wykorzystała roczny limit eksportu miodu w niecałe 2 tygodnie 2017

pszczelarstwo w Polsce miód z Ukrainy

Ministerstwo Polityki Rolnej i Gospodarki Żywnościowej Ukrainy poinformowało, że kraj ten już wykorzystał całość limitu na eksport miodu do krajów Unii Europejskiej na rok 2017. Stało się to dokładnie 11 stycznia 2017 r.

Zgodnie z doniesieniami portalu Wschodnik.pl, limit na import ukraińskiego miodu został wykorzystany w 100 procentach, natomiast na cukier w 64 procentach, a na soki winogronowe i jabłkowe – w 78 procentach. Wiceminister polityki rolnej i gospodarki żywnościowej Ukrainy do spraw integracji europejskiej Olha Trofimcewa poinformowała, że produkty rolne z Ukrainy cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i są chętnie sprowadzane przez importerów z terenów Unii Europejskiej. W ubiegłym roku także w całości zostały wykorzystane limity na eksport miodu. Zdaniem wiceminister, tak duże zainteresowanie ukraińskimi produktami spożywczymi jeszcze bardziej zachęca jej zespół do pracy. Z pewnością sporo ukraińskiego miodu trafiło także do polskich importerów.

Opracowano na podstawie:
Wschodnik, Ukraina już wykorzystała roczny limit na eksport miodu do UE, http://wschodnik.pl/biznes/item/9672-ukraina-juz-wykorzystala-roczny-limit-na-eksport-miodu-do-ue.html, data publikacji: 2017.01.15, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

5 tysięcy ton miodu z Ukrainy

Projekt zwiększenia limitów dla ukraińskiego miodu w Parlamencie EuropejskimLiczba wyświetleń artykułu: 1806

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2017-01-19 10:46:50

bardzo szybko sie udalo im uporac z limitem chyba bali sie rze zmieni sie limit na ich niekozysc  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie