Portal Pszczelarski

XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

14 stycznia 2017 roku w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach odbyła się XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska. Tematyka spotkania skupiała się wokół gospodarki pasiecznej, a także zdrowia pszczół.

Organizatorami wydarzenia byli wspólnie Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie. Była to już dwudziesta pierwsza wspólnie zorganizowana konferencja. Problemy małopolskich pszczelarzy, podobnie jak ma to miejsce w całym kraju, skupiają się w dużej mierze na kwestiach związanych ze zdrowiem pszczół. Duże straty w pogłowiu to niemalże codzienna bolączka. Dlatego niemal każde spośród trzech wystąpień ekspertów oscylowało wokół tych zagadnień. Dużo miejsca poświęcono zatruciom pestycydami, a więc współpracy na linii pszczelarze-rolnicy. Wystąpienie inspektora Andrzeja Kasperkiewicza z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Przypomniano także, że przepisy chroniące pszczoły przed zatruciami już istnieją, dlatego trzeba je egzekwować. 

Podczas konferencji nie zabrakło stoisk ze sprzętem pszczelarskim, literaturą oraz produktami pasiecznymi.

Opracowano na podstawie:
Profil Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach na portalu Facebook, https://www.facebook.com/MODRKarniowice/?hc_ref=SEARCH&fref=nf, data odczytu: 2017.01.16.
Agrofakt, Pierwsza konferencja dla pszczelarzy w 2017!, https://www.agrofakt.pl/nabor-wnioskow-prow-2017/, data publikacji: 2017.01.12, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w KarniowicachLiczba wyświetleń artykułu: 1161

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.