Portal Pszczelarski

XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach - relacja z wydarzenia

pszczelarstwo małopolskie relacja z wydarzenia XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie

14 stycznia 2017 roku w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach odbyła się XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska. Tematyka spotkania skupiała się wokół gospodarki pasiecznej, a także zdrowia pszczół.

Organizatorami wydarzenia byli wspólnie Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Karniowicach oraz Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Krakowie. Była to już dwudziesta pierwsza wspólnie zorganizowana konferencja. Problemy małopolskich pszczelarzy, podobnie jak ma to miejsce w całym kraju, skupiają się w dużej mierze na kwestiach związanych ze zdrowiem pszczół. Duże straty w pogłowiu to niemalże codzienna bolączka. Dlatego niemal każde spośród trzech wystąpień ekspertów oscylowało wokół tych zagadnień. Dużo miejsca poświęcono zatruciom pestycydami, a więc współpracy na linii pszczelarze-rolnicy. Wystąpienie inspektora Andrzeja Kasperkiewicza z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Krakowie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Przypomniano także, że przepisy chroniące pszczoły przed zatruciami już istnieją, dlatego trzeba je egzekwować. 

Podczas konferencji nie zabrakło stoisk ze sprzętem pszczelarskim, literaturą oraz produktami pasiecznymi.

Opracowano na podstawie:
Profil Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Karniowicach na portalu Facebook, https://www.facebook.com/MODRKarniowice/?hc_ref=SEARCH&fref=nf, data odczytu: 2017.01.16.
Agrofakt, Pierwsza konferencja dla pszczelarzy w 2017!, https://www.agrofakt.pl/nabor-wnioskow-prow-2017/, data publikacji: 2017.01.12, data odczytu: 2017.01.16.

Zobacz również:

XXI Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w KarniowicachLiczba wyświetleń artykułu: 1114

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Kutia wigilijna z miodem pitnym

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Naleśniki ze skórką cytrynową i pyłkiem pszczelim

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Piernik sułtański

Nan-e qandi

Kapusta czerwona z porto

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Nalewka jaśminowa z miodem